Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező a rendőrségnek...

Kötelező a rendőrségnek tanúként elmondani a történeteket? BŐVEBBEN LENT

Figyelt kérdés
Elmentünk egy viszonylag népszerű helyhez, tehát voltak jópáran ott, leültünk, viszont én mondtam, hogy nem akarok ott maradni, ezért megvárom kint. Miután elmentem, 10-15 perc múlva jött utánam, hogy eltűnt a tabletje. (a tabletjével csinált képet is miután elmentem, tehát nálam véletlenül sem lehetett). Mielőtt eltűnt, néhányan elsétáltak mellette, tehát valószínűleg ők vihették el. Ezután kerestük, letiltattuk a sim kártyáját, majd a rendőrségen feljelentést tett. Elmondta, hogy mi történt, és mivel én is ott voltam, ezért elkérték a telefonszámomat, mert tőlem is akarnak kérdezni. Kötelező nekem ez? (Világosan elmondta az illető, hogy 100%-ig biztos, hogy nem én voltam, én meg nem akarok az ő figyelmetlensége miatt rendőrségre járni)

2019. szept. 14. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Azt hiszem, csak buncselekmeny eseten, es nem tudom, hogy most eppen egy ilyen lopas annak szamit-e. De nem vagyok benne biztos.
2019. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem , hívhatnak de te nem voltal jelen , barhogy dumalnak nem tud mit tenni a yard burkoltan fenyegethet hogy kötelező beidéznek stb nincs joga előállítani sem .
2019. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkéred a rendőrt kezeljék zártan az adataidat.Ha nem segítesz nekik azzal akadályozod a nyomozást.
2019. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beidéznek tanúként, akkor igen, kötelező tanúvallomást tenned, ugyanis a tanúvallomás jogosulatlan megtagadását a törvény büntetni rendeli. Szóval szépen ezeket a dolgokat, ha idéznek, elmondod, amit itt leírtál és ennyi.
2019. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kb 2-3 hete lett megindítva a feljelentés, azt mondta hogy megadta a telefonszámom, mert én is ott voltam, de azóta se hívtak, most meg mondta, hogy majd elvileg hívni fognak. De akkor most azért hívnak, hogy menjek be, vagy azért hogy telefonon kérdezzenek meg?
2019. szept. 14. 11:57
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Telefonon max bekérhetnek de nem vagy köteles elmenni , mi alapon parancsolgatna akárki mobilon ? De levelen küldhetnek beidézést az más történet .
2019. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanuvallomás két esetbem tagadható meg, de az idézésnek negfelelően ekkor is meg kell jelenni.

Megtagadható a tanuvallomás, ha az önmagadra terhelő lenne, vagy közeli hozzátartozódra lenne terhelő.

Más kibúvó nincs. Hamis tanúzás is bűncselekmény.

Létezik tanuvallomás levélben is.Ennek menetét nem ismerem, de szerintem macerásabb, mknt személyesen.

2019. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy érintett az esetben nem vagy köteles megjelenni semmi sem erőltetheti rád , ha felhívnak közlöd hogy ez hivtali jogtalan zaklatás . Amennyiben írnak beidéznek az sem jelent semmit koptatod őket , mert nem vagy jogi személy csak ha aláírsz bármit akkor aktiválod a jogi személyt 3s akkor beleegyezel a macerába . Te és mindenki természetes élő önálló személy .Nem nagy ügy , nem fognak tenni semmit benyelik es elfelejted . Nézz utána mi a jog milyen rendszert és cselt beépített megtévesztéseket használ a római / polgári és tengeri jog . Van erről sok videó , aki résen van az a rendszert nem engedi hogy zaklassa , mindent kormqnyt behajtót rendőrt ki lehet jatszani ha nem írsz alá semmit sem nem alkalmazkodsz . A gyakorlati ereje a törvenyeknek rendeletekbek nulla , mert a szervek akkor tudnak tenni ha lebukik valaki mert feljelentik . Pl szemét roncs hegyek a portán . Maguktól nem tehetik hogy ellenőrizzék mert nincs joguk meg belépni se. Csak amiatt nincs anarchia mert a lakosság piti dolgokat tesz meg a kamerák latványa es a félelem ami meggatolja őket . Nem a rendelkezés sem a becsület .
2019. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as! Annyi ostobaságot hodasz öszze, hogy nincs arra szó. Ez a kisebb baj. Ha a kérdező elhiszi, akkor bilincsben fogják elővezetni, és nem fognak meghatódni a rendőrök attól, hogy rád hivatkozik.

Mint írtam, tanuskodnia kötelező.

2019. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Olvass utána 9es , nincs kötelező , ez szöveg amire hivatkoznak .Sem kormannyal sem senkivel nincs jogviszonya szerződése de neked sem csak ha aláíratnak egy papírt amit bármikor megtagadhatsz . Arra sem kötelezhetnek ha lejár a szemelyid hogy újítsd meg , törv3nyek nincsenek csak rendeletek , ez a koppanás . Te nem vagy tisztaba a jogokkal csak elhiszel mindent amit nem lattal meg követsz minden zagyvaságot mert törv3ny meg kötelező , fenét .
2019. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!