Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az iskolában programozás...

Ha az iskolában programozás órán csinálok egy projectet, az kinek a tulajdona lesz?

Figyelt kérdés

Enyém vagy az iskoláé?

Úgy néz ki egy tavalyi projectemet felhasználták és kaptak is érte egy kis pénzt xD


A tanárom szerint amit az iskolában csinálunk, az az iskola tulajdona, így pl ha valaki rajzórán fest valamit, az is, ha feltalálja a rák ellenszerét, az is.

(Nem irattak alá velem semmilyen szerződést amiben szó van arról hogy mindent átruházok az iskolára)


Egy egyedi komplett webshop html-php-css-mysql, kompletten minden, szakdolgozatom lesz idén, csak már tavaly megcsináltam.


2019. szept. 18. 18:23
 1/7 A kérdező kommentje:
OKJ képzés, nem állami iskola.
2019. szept. 18. 18:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem az övék, hanem a te szellemi tulajdonod.

Kivéve ha arról írásban lemondtál.

2019. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ miben egyeztetek meg a sulival.
2019. szept. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Semmiben :)

Csak közölték velem hogy az iskolával együttműködő egyik cégnek tökre tetszett és elkérték, és fizettek is valamennyit, amit nem mondtak el.


Mind1 ez ilyen, nem pattogok mert úgyis nekem lesz rossz.

2019. szept. 18. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit te csinálsz, az a te szellemi tulajdonod.
2019. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetesen a tiéd. Én egy művészeti suliban tanultam és az összes leadott munkámat tudtom nélkül kiállították az intézmény javára. Nagyon meglepett ami miatt reklamáltam és szó nélkül készségesen visszaadtak mindent kivéve a vizsgaanyagokat. Tehát ha nem figyelsz oda bármi megtörténhet sajnos.
2019. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4

Semmiben? Minden papírt tüzetesen átolvastál, mert vannak egyetemek ahol az apróbetűs részt köztott van hogyminden amit csinálsz az egyetem szellemi tulajdona és szabadon értékesítheti.

2019. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!