Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a társasházi számvizsgáló...

Ha a társasházi számvizsgáló bizottság tagja, aki amúgy a NAV -nál dolgozik, kifizetett hamis számlákra bukkan, akkor köteles-e hivatalból feljelentést tenni a NAV-nál? Bűnpártolásnak számít-e, ha nem teszi meg?

Figyelt kérdés

2019. okt. 7. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
ha nem a navnál dolgozna is feljelentést kéne tegyen
2019. okt. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Arra hivatkozik, hogy a közgyűlésnek kell eldöntenie, hogy megy-e feljelentés, vagy sem.

Ezért érdekel, hogy mint NAV dolgozó, köteles-e, vagy kibújhat alóla.

2019. okt. 8. 03:51
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Okirathamisítás. Btk. Büntetőfeljelentés.


Ha NAV-nál dolgozik, ha nem.

2019. okt. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 DoraKozKepHU válasza:

Szia!


Javaslatom: hívjatok össze közgyűlést ezen számoljon be az illető arról, hogy miből gondolja hogy a számlák hamisak stb, ha a Tulajdonosok ezt elfogadják váltsátok le a közös képviselőt, keressetek egy újat és a közgyűlés döntsön arról, hogy feljelentést tesz e a régi közös képviselő ellen. Szerintem ez az egy módja van annak, hogy mint Társasház legyetek perben, mert így szerintem csak magánszemélyként tehet feljelentést, persze annak sincs semmi akadálya.


Üdv,

Dóra

2019. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már megtörtént.

A közgyűlés is tudja, de döntést nem hozott még.

Megszűnt cégektől szereztek számlát. Kontár munkákat végeztek, nem megfelelő anyagból. Szakértő állapította meg. Újra kell csinálni minden munkát, hitelt kell felvennünk. A vizsgálat során derült ki, hogy a cégek már rég megszűntek, töröltek voltak, amikor a számlák készültek. Ráadásul magánszámlákra utalt, és/vagy kp fizette ki a pénzt.

Azért érdekel, hogy mint NAV-dolgozó, akkor is köteles-e hivatalból eljárni, ha a közgyűlés leszavazza a feljelentést.

2019. okt. 8. 13:33
 6/7 DoraKozKepHU válasza:

Szia!


Szerintem attól, hogy a NAV-nál dolgozik semmivel nincs nagyobb kötelezettsége a feljelentésre mint amúgy.

2019. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 és Dóra

Feljelentés?

-

Én voltam a jegyzőkönyv vezető (mint egy a tulajdonosok közül)

A közös képviselő az általa írott formát alá íratta két tulajdonostárssal. Ebben se tagadta ezt a tényt, nevem is oda írta.

Feljelentést tettem a rendőrségen. E szerv nevében az ügyintéző "rend"őr azt válaszolta, hogy "illetéktelen feljelentő".

2019. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!