Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi jogok megsértése?

Személyi jogok megsértése?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogyha esetleg a honlapomról egy adott képet kihelyznek egy másik honlapra, olyan állapotban, ahogyan én nem engedélyeztem akkor tehetek rendőrségi feljelentést? És csak akkor tehetek feljelentést,(ha tehetek) hogyha kiírtam, hogy így + így kell kihelyezned az adott oldalra? Köszi a választ. (Amúgy időjárás térképről van szó :D)
2010. júl. 16. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz.
2010. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
személyi jogaid nem sértette meg senki, legfeljebb a szerzői jogaidat, ahhoz meg a rendőrségnek semmi köze, indíthatsz viszont polgári pert
2010. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Másrészt ennek köze sincs a személy(ségi) jogok megsértéséhez. Vagy korlátoztak is a szabadságodban és kényszerítettek, hogy a képet a honlapodra kitedd?
2010. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Indíthat, csak bebukja. :)
2010. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

és kinek a személyét sértik? a személyiségi jogok k.rvára mást takarnak.


azt a képet te csináltad amúgy? te lőtted? vagy te is leszedted valahonnan? És engedélyezve volt az? Tudod igazolni, hogy a szerzői jogok rád vonatkoznak, hogy a kép a te szellemi terméked te készítetted?


ha erre mind tudod a választ, akkor írj a másik lapnak és ha nem veszik le, akkor érdemes feljelentgetni, de általában értelmetlen az egész.

2010. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
1356, azt nem mondtam, hogy megnyeri...csak, hogy indíthat...
2010. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor bocsi. Túl sok dolgon jár az eszem, azt sem tudom már mit írok...
2010. júl. 16. 14:08
 8/14 A kérdező kommentje:
Az egész képet én csináltam. Kivéve ami "Időjárás ikon"ok vannak rajta. :) De amúgy azon kívül mind az enyém.
2010. júl. 16. 14:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Iiigeeen? És az időjárás ikonokat csak nem tőlem loptad? Na várjál most megsértve érzem magam a személyi jogaimban én is!
2010. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tőled loptam nyugi. A letöltés engedélyezve van, mivel letöltő link is van hozzá :).
2010. júl. 16. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!