Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én az APEH-nál valaki...

Ha én az APEH-nál valaki ellen névtelen bejelentést teszek és kérek vagyonosodási vizsgálatot, az már hamis vád lehet?

Figyelt kérdés

Tehát felsorolom névtelen levélben, hogy pl. havi 2 millát költ csak luxus lakás bérlésére, miközben semmi jövedelme, stb stb, egy esti szórakozás neki 300 ezer, sorolhatnám.


Na most ha az APEH meg papíron mindent rendben talál, mert annyira ügyes az illető, hogy ugyan sok 10 milliót forgat havonta, de bankszámlán véletlenül se tart semmit, azaz tegyük fel kijön a vizsgálatból tisztán, akkor utána tehet feljelentést rágalmazás vagy hamis vád miatt ?


Hiába ismeretlen a tettes, azért pár ötlete lesz, ki volt az.


Vagy hogy megy ez?


(nem kell lehurrogni, én magam is utálom az ilyen besúgó embereket, csak tudjátok ez az illető sok millával károsított meg már több embert is, és úgy tűnik csak apeh-ileg lehet őt megfogni, már ha egyáltalán meg lehet)


2010. júl. 16. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
szerintem hívd fel az apeh-ot és ők megmondják, amúgy javaslom a koziranytu.hu című weblapot, ott tedd fel kérdésnek!
2010. júl. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
szerintem jó nagy ívben tesznek majd a fejedre a névtelen bejelentéseddel együtt.
2010. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

utolsó, ezért ez nem úgy megy, apehes ismerőst kérdeztem és bizony elárasztják őket a névtelen bejelentések, és egytől egyig mindegyiket nagyon is kivizsgálják, szal ez tuti biztos


itt a kérdés az, hogy hiába névtelen, attól ő még ismeretlen tettes ellen tehet feljelentést, és ott pedig mondhat pár embert akire gyanakszik, szal ez a névtelenség elég hamar beszűkíthető ha rendőrségi nyomozás indul az ügyben ...

2010. júl. 16. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Beszűkíthető, viszont a rendőrség fennállása óta még senkit sem talált meg akit nem neveztek meg konkrétan.
2010. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

na jó, látom ez így nem megy :))


azt hittem esetleg van itt jogász


figyelj, megnevez 3-4 személyt, kész, ennyi, aztán nyomtató-beazonosítás meg ujjlenyomat meg akármi és kész is az ügy, tehát nem ez a kérdés, hanem az h jogilag ez minek minősül

2010. júl. 16. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző, gratulálok, jól csináltad!:)
2010. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hamis vád, mert nem vádolod az illetőt bűncselekmény elkövetésével. Egy megfigyelés közlése az arra illetékes hatósággal nem hamis vád. Ez csupán figyelemfelhívás.
2010. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen, akkor gondolom azért arra ügyelni kell h valóban ne állítsak a levélben semmi olyan konkrétat amit pontosan nem tudhatok csak gyanítom
2010. júl. 16. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!