Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az tényleg igaz hogy lehet...

Az tényleg igaz hogy lehet legálisan vásárolni bizonyos fajta kis kaliberű puskákat mindeféle engedély megszerzése nélkül?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom hogy Magyarországon csak megfelelő engedély megszerzése mellett lehet éles lőfegyvert vásárolni , viszont a tegnap találkoztam egy alakkal aki azt mondta hogy bizonyos fajta kis kaliberű puskákat ( például .22 es Marlint ) akár engedély nélkül is vásárolhatsz a vadászboltban ...


Szóval ez tényleg igaz ? Vagy csak hanta az egész ?



#lőfegyver #lőfegyver vásárlás
2019. okt. 25. 03:40
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hanta. A 22 es engedélyköteles. Max légpuskát vehetsz.
2019. okt. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, vehetsz légpuskát.
2019. okt. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:
100%

A .22 LR kispuska jogilag lőfegyver, ugyan az vonatkozik rá mint egy Gepárdra, 2-8 év, ha nincs engedély hozzá.


A Keserű Műveknek van muzeálisnak minősülő elöltöltős céllövőfegyvere, az engedélymentes, a .22 stimmel, csak nem egybeszerelt lőszerrel megy és persze az energiája is kisebb (de jóval több a 7.5 joulenál).

2019. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!