Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kb. egy 40 éves felnőtt ember...

Kb. egy 40 éves felnőtt ember ezt tudja önmagától szerintetek?

Figyelt kérdés

Ha pl. valakitől ellopnak, teszemfel 100 ezer forintot és feljelentést tesz a rendőrségen, ha lesz elkövető, bizonyos feltételek mellett, ha a sértett is hozzájárul, az ügyész is, közvetítői eljárás keretében befejeződhet az ügy, hogy az elkövető visszaadja a pénzt a sértettnek és nem lesz büntethető ,így a sértettnek sem kell bíróságra mennie és mind a két fél jól jár.


Amit leirtam ez a közvetítői eljárás létezik, tehát bizonyos feltételek mellett.


De, ezt a sértettek, mielőtt feljelentést tesznek, tudják , hogy ilyen is létezik? Azaz egy felnőtt ember tudja, hogy létezik közvetítői eljárás és az mit jelent, még azelőtt, hogy nem ment el a rendőrségre és nem mondtak ott ilyet neki?

Leegyszerűsítve: egy átlag felnőtt ember tudja-e, hogy van közvetítői eljárás és az mit jelent?



2019. okt. 26. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre természetesen csak egy emberek megkérdezésén alapuló vizsgálattal tudnánk biztos választ adni, de az igaz, hogy a közvetítői eljárásról magam nemigen hallottam a tévében, rádióban, csak onnan tudok róla, hogy tanulmányoztam a büntetőeljárási törvényt, a kérdésre a válaszom, szerintem a magyar emberek kevesebb mint hatvan százaléka tud erről.
2019. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Van közvetítői eljárás tavaly július 1-től változott a büntető törvénykönyv. Az ugyesznel kell kezdeményezni kizárólag írásban, de azt jó tudni hogy az ügyész minden indoklás nélkül elutasíthatja. A rendőrség is tudja ezt. És az átlag ember 90%-a ezt nem tudja!
2019. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mert tőlem loptak, kicsit több mint 100 ezret azért ,feljelentés megvolt és hónapok óta semmi. Amikor feljelentést tettem, azóta nem is jártam a rendőrségen papír sem jött semmi.

Felhívtam az ügyben eljáró nyomozót, hogy mi történik az üggyel, aki elmondta, hogy elkezdett dolgozni az ügyön, tanúkat hallgatott meg.

Közöltem vele, hogy ha az elkövető vállalja, hogy ő elkövette, akkor én közvetítői eljárás keretében, ha visszaadja a pénzem, legyen az ügy lezárva, mert én sem szeretnék bíróságra járkálni.

A nyomozó azt felelte, hogy erre nem fog sor kerülni, valamit mondott, hogy miért, de már nem emlékszem.

2019. okt. 26. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!