Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fejvadász által dolgozok egy...

Fejvadász által dolgozok egy vállalatnál 5hónapja! A MUNKA adó fel mondhat nekem?

Figyelt kérdés
Ezt meg teheti?
2019. nov. 1. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Nem állsz vele jogviszonyban.
2019. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy fejvadász által? Fejvadász talált meg és így vettek fel a munkahelyre? Tök mindegy, hogy hogyan találtad a munkahelyet vagy ők téged, persze, hogy felmondhat az akinek dolgozol.

Ha munkaerő kölcsönzőt akartál írni, akkor annyiból más, hogy nem az a munkáltatód, ahol dolgozol, hanem a kölcsönző cég, ezért ő fog felmondani ha a munkahelyednek nincs rád szüksége többé.

2019. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: az mondhat fel, akivel munkaszerződést kötöttél.
2019. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, a fejvadász az csak a munkaadódnak segít alkalmazottat találni - neked meg munkát. De onnantól nincs képben hogy te megkötötted a munkaadóddal a szerződésedet.

valójában csakis a munkaadódnak van joga felmondania neked, senki másnak.

2019. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Te esetleg közöltél egy szerződést a fejvadászcéggel, de az nem munkaszerződés, hanem egy adatnyilvántartási stb. és egy felhatalmazás a közvetítésre. A munkáltatóD is kötött velük egy szerződést, hogy kiközvetítsen nekik valakit, és azért kapnak pénzt. Neked a munkáltatód mondhat fel, nem a közvetítőd.


Házasságközvetítő által házasodsz, elveszel egy nőt, a házasságközvetítő nem válhat el tőled, csak a nő (vagy te) :)

2019. nov. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..munkaerőkölcsönzőként vagyok egy autóalkatrészt gyártó cégnél..Nem az akar fel mondani nekem akinél kötöttem a szerződést,hanem aki munkát ad,ott a főnök költe hogy mondjak fel és szüntessem meg a szerződést a kölcsönzővel...Kérik hogy kössek szerződést egy másik munkaerő ..kölcsönzővel ..persze ott gyáron belül..
2019. nov. 2. 14:54
 7/12 A kérdező kommentje:
Én viszont nem mondok fel semmi esetre sem..Munka van rendesen,munkámmal nincs gond.De fel hívtak az irodába s közölték hogy mondjak fel a munkaerő .kölcsönzőmmel.Lépjek át egy általuk meg nevezett másik munkaközvetítővel...így nem tudok hétfőn menni dolgozni,mivel közölték velem hogy nem mehetek csak ha szerződést bontok..
2019. nov. 2. 14:59
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudtok nekem valami tanácsot adni???
2019. nov. 2. 15:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt akkor másról van szó. Valószínűleg a cég akinél dolgozol - akihez kikölcsönöztek - az bontott szerződést a te munkaerő kölcsönződdel és szerződtek egy másikkal.

Itt csupán annyi lehet, hogy mivel már új céggel szerződtek, téged csak akkor tudnak tovább foglalkoztatni ha átmész ehhez az új céghez.

Olyan, mint amikor "A" takarító cég van megbízva egy irodaház takarításával és a takarító náluk van alkalmazásban. A munkája is jó és meg i vannak vele elégedve, de már egy másik céggel, "B" céggel kötnek szerződést az épület takarítására - mindegy miért. A főnöknek olyan napja volt, vagy beházasodott abba a cégbe is, akármi, lényegtelen. Hétfőtől az "A" cég emberei nem léphetnek az irodaházba mert már nem ők csinálják annak takarítását, hanem a "B" cég emberei. Akkor a jó takarítót csak úgy tudják megtartani az irodaházban, ha az a takarító felmond az "A" cégnél és átmegy a "B" céghez.

Szerintem nálad is hasonló lehet a dolog. A munkádat mindenképpen egy kölcsönzött munkaerő kell végezze és szeretnék ha az te lennél. Ha nem mondasz fel a cégednél és nem mész át ahhoz a másikhoz, akkor lehet hogy nem is tehetik meg hogy továbbra is téged alkalmazzanak, pedig szeretnék, hiszen ezért mondták neked hogy csináld meg.

De ez csak feltételezés a részemről. Ha így van, akkor el kell döntened hogy a munkaerő kölcsönző cégeddel vagy-e elégedettebb és szeretnél-e náluk maradni, de akkor máshol fogsz majd dolgozni mert máshová küldenek - viszont utána is lesz munkád valószínűleg. Vagy hogy azt a munkát szereted-e jobban meg azt a helyet ahol most dolgozol és ott akarsz-e maradni - akkor át kell menned a másik céghez. De lehet hogy ők meg később nem fognak tudni neked új munkát adni ha ide már nem kell munkaerő.

2019. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
El felejtettem le írni, hogy a munkaadó úgy közölte velem a hírt,hogy hazudjak a közvetítőmnek ,hogy találtam másik munkahelyet azért akarok szerződést bontani..
2019. nov. 2. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!