Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az internetszolgáltatók...

Az internetszolgáltatók megőrzik a levelezéseimet? Ha igen, van ehhez joguk?

Figyelt kérdés
Ha a leveleket megőrzik, akkor mit őriznek még?
2010. júl. 18. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy ha reklamálsz akkor tudják dokumentálni az előzményeket. A telefon szolgáltatóknál is az a standard eljárás, hogy rögzítik a beszélgetéseket és erre előtte figyelmeztetnek is.
2010. júl. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha az internetszolgáltatóval levelezel, akkor igen, megőrzik egy bizonyos időre, mint ahogy a teelfonszolgáltatóval folytatott beszélgetéseid is megőríztetnek. Igen, természetesen van hozzá joguk.
2010. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem úgy értem, h velük levelezek!


egy cikkből idézve:

"Mától a romániai távközlési szolgáltatóknak kötelező rögzíteni és hat hónapig megőrizni minden telefonhívást és szöveges üzenetet. Márciustól az internet-forgalom adatait is nyilvántartják."


máshol olvastam, h az internet-forgalomba a levelezés is beletartozik.


joguk van hozzá? nem emlékszem, h bármikor is aláírtam volna egy olyan szerződést, ami felhatalmazza a szolgáltatót a személyes adataim megőrzésére, ugyanis ez mind személyes adat, és a törvény szerint azt még tárolni sem szabad illetéktelen által.

2010. júl. 18. 12:52
 4/9 A kérdező kommentje:
persze én a magyarországi szolgáltatókra értem, csak a román hírekből idéztem, mert ott már kötelezik is őket. nálunk nem kötelezik, de attól még lehet, h megteszik. mint pl a vodafone is rögzíti az összes hívást, nem csak azt, amikor őket hívod! ha pl az orvosoddal beszélsz a betegségedről, azt is megőrzik. vagy az talán nem magánügy??? és ha nem járulok hozzá, mégis megteszik, akkor az szerintetek nem jogsértés?
2010. júl. 18. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
A Vodafone hogy rögzítené már az összes hívást? Azt rögzítik a telefonszolgáltatók, hogy KI hívott KIT, MIKOR és MENNYI IDEIG tartott. Valamint azt is, hogy kinek küldtél mikor SMS-t. Mást nem. Az internetet nem figyelik, nem szűrik itt, ez nem a PRC.
2010. júl. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

látod, azt hiszed, h nem rögzítik, mindenki ezt hiszi, de nézd csak meg ezt, a www.vodafone.hu oldalon található Általános Szerződési Feltételek kivonatából idézek, 6.3-as pont:


"A Szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy a nyilvánosan meghirdetett ügyfélszolgálati telefonszámokra

érkezett, valamint az ezekrıl indított kimenı hívásokról minıségbiztosítási és panaszügyintézési célból

hangfelvételt készítsen. Fıszabályként a hívásokat a Vodafone rögzíti, azonban elıfordulhat, hogy mőszaki okok

miatt bizonyos beszélgetések nem kerülnek rögzítésre. Amennyiben a hívó fél a hangrögzítéshez nem járul hozzá,

akkor az adott ügyet csak személyesen áll módjában intézni. A Szolgáltató a rögzített hanganyagot a hívó fél

kérésére a tárolási idın belül rendelkezésre bocsátja, amely vagy konferencia beszélgetés alkalmával történı

visszahallgatást, vagy az arról készült jegyzıkönyv kiadását jelenti. A Szolgáltató legkésıbb az erre vonatkozó

igény részére történt bejelentéstıl számított legfeljebb 30 napon belül köteles teljesíteni az Elıfizetı kérését. A

tájékoztatás ingyenes, ha a tájékoztatást kérı a folyó évben azonos területre vonatkozó tájékoztatási kérelmet a

Szolgáltatóhoz még nem nyújtott be. A Szolgáltató a rögzített hanganyagokat a rögzítést követı 5 évig tárolhatja."


ezek után is azt mondod, h nem rögzítik? és ha ebben tévedtél, lehet, h a nettel kapcsolatban is tévedsz?



hogy miért gondolom azt, h nincs joguk hozzá? fusd át ezt gyorsan, és megtudod:

[link]

2010. júl. 21. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:

nyugodj meg, tudják szűrni az emaileket pl, akár tárgy, de akár a szövegtörzs tartalma szerint is, nem kell ehhez "amerika", itt is működik ez kiválóan


sztem rég rossz, ha már erről tudsz, addig örülj, amíg ilyen naiv vagy :)

2010. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ügyfélszolgálati telefonszámra"!

Értsd már meg, amit olvasol!

2010. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A hangsúly itt azon van például a Vodafone esetében, hogy az ÁSZF. 3.5.5 pontja alapján: "A Szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy a nyilvánosan meghirdetett ügyfélszolgálati telefonszámokra érkezett, valamint az ezekről indított kimenő hívásokról minőségbiztosítási és panaszügyintézési célból hangfelvételt készítsen" de ami telefonszámról a szolgáltató például visszahívja ügyfeleit, az bizony nem egy nyilvánosan meghirdetett elérhetősége a szolgáltatónak. Ennek értelmében például a szolgáltató nem is rögzíthetné a hívást. Más kérdés, hogy a szolgáltatót ez nem zavarja és habár tisztában van vele, hogy ez így jogszerűtlen, mégis rögzíti a beszélgetéseket.
2011. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!