Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rajtakapok egy zsebtolvajt,...

Ha rajtakapok egy zsebtolvajt, hogy épp ki próbál nyúlni valamit a ruhám zsebéből, és eltöröm az ujjait, azért engem felelősségre vonhatnak?

Figyelt kérdés
Vagy ezt úgy könyvelik el, mint tulajdon jogos védelmét? Egy ismerősöm csinált egyszer ilyet, de az már majdnem 20 éve volt, meg akkor a delikvens elrohant, utána semmi sem lett belőle, nem látta többet. De ha mondjuk szemtanúk előtt csinálom, vagy rendőröket hívok, és ottfogom, amíg kiérkeznek?
2019. dec. 6. 06:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt nagyon kulon kell választani, hogy mi az ami bizonyitható, s mi az ami nem.

Tudom hogy nem ez a kérdés viszont tény hogy a biroság csak azzal foglalkozhat ami bizonyitott tény.

Szerintem az a felfuggesztett a csoportos támadás esetén azért volt, felfuggesztett, mert az összes résztvevőnek ez volt az elsőugye a törvénnyel. És még emallett elhitte amit mondtak, de a törvénynek is adnia kell lehetőséget. Egy botlást sokaknak "megengednek".

Másfelől az van amit az ujak irnak mielött bármit teszel, böngészni kell a magyar közlönyt, hogy mik a legaktuálisabb törvényel, változások...

2021. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A vagyon elleni támadás ill. a vagyon védelmében is felléphetsz. Ha helyben kapod el, akkor tuti, hogy okés, de az már érdekesebb, hogy mi van akkor, ha már menekülőre fogja a tolvaj.
2021. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
nemrég volt egy ilyen eset, miszerint a menekulés még a buncselekmény része. de ott meghalt a tolvaj a sértettet elitélték, de volt sok millioja magáninditványra. s igy nyerte meg a pert. ha nem lettek volna millioi, ma is a börtönben rohadna.
2021. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!