Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez csaló volt szerintetek?

Ez csaló volt szerintetek?

Figyelt kérdés

Ma kora este csörög a mobilom, de a rűrdőszobát takarítottam, mire bementem a szobámba, (mert a mobilom ott volt) elhallgatott. Megnéntem és egy fura szám +21 el kezdődik. Visszahívtam, hogy nem-e engem keresett volna valaki, ki lehet, erre mikor visszahítvam, amikor hívtam a kijelzőn "Tunézia" volt, egyből felvette egy automata gépi női hang és mondta, hogy ők mik meg mit csinálnak, de az elején közölte, "hogy tájékoztatom, hogy hívása.hozzánk díjmentes". Nem érdekelt, letettem.

Feltőltőkártyás vagyok és 1.461 forint volt a telefonomon, gondoltam megnézem, hogy tényleg ingyenes volt-e, ha továbbra is 1.461 forint van rajta akkor jó. Hát 1.211 forint volt rajta. Ekkor nagyon mérges lettem, hogy pisz...kos hazug.


Nez mi lehetett szerintetek? Csalás? Okoz gondot, a telefonomnak, sim kártyámnak stb., hogy visszahívtam vagy nem kellett volna?


Többet idegen szám, ha hív és elhsllgat , nem hívom vissza.



2019. dec. 8. 21:18
 1/8 A kérdező kommentje:
*fürdőszobát*
2019. dec. 8. 21:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy okozhat!


Minket hívogattak pár kb 1-2 hónapja több országból is, írtam is a Telekomnak, hogy mar minket is hívogatnak, mondták, hogy tudják, de sajnos nem lehet mit tenni, mert akkor nem új számról fognak hívogatni...nem szabad visszahívni, mert direkt leteszik, hogy te hívd vissza!

2019. dec. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyerekeim is tudják, hogy nem magyar számot nem szabad visszahívni.
2019. dec. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tele van a média meg a szolgáltatók csatornái, hogy csalás... örülj neki, hogy pár száz forinttal megúsztad a hülyeséged!
2019. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól nagyobb gondot nem tud okozni, minthogy pénzbe kerül neked.

Pont erre utaznak, hogy ha 10-ből egy balek visszahívja a számot, ők már jól jártak.


Engem is hívott már az elmúlt hónapok során számos afrikai országból, izraelből, andorrából, stb ilyen csaló. Nyilván nem hívom viszsa, csak idegesítő, hogy volt, mikor éjjel kettőkor ébresztett fel.


A szolgáltató nem tud velük mit kezdeni, mert hiába tiltanak le egy számot, folytatják másikon. Ha senki nem volna olyan hülye, hogy visszahívja ezeket, akkor eltűnnének.

2019. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát ettől nagyobb károm nem lesz?

Csak ez a kétszáz valahány forint?

Ilyen, hogy adatfeltörés???

Ne cseréljem le a számom?

Egyszer visszahívtam többet nem.

Nem tudom mi a cél ezzel a csalóknak.

A pénz amit levesz, nem nekik megy, hanem a telekomnak.

Nade hülye vagyoknehhez.

2019. dec. 9. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát látod jól el is hitették veled, hogy nem emeltdíjas szám, csak azért, mert a csaló bemondta a telefonba, hogy nem az.
2019. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tehát ettől nagyobb károm nem lesz?

Csak ez a kétszáz valahány forint?"

Igen, csak ennyi.


"Ilyen, hogy adatfeltörés???"

Mégis hogy a búsba, mikor csak felhívtál egy számot?! Vagy lediktáltad nekik az összes jelszavadat?


"Ne cseréljem le a számom?"

Minek? Véletlenszerűen hívnak számokat, kb bármilyen számon rád csörögnek.


"Nem tudom mi a cél ezzel a csalóknak."

Nem egyértelmű? Pénzt kicsalni.


"A pénz amit levesz, nem nekik megy, hanem a telekomnak."

Nem a telekomnak, a telekom a te szolgáltatód. A telekom pedig majd továbbküldi nekik. Ugyanis ezek jellemzően korrumpált harmadik világbeli szolgáltatónál regisztrált emelt díjas számok, és a csalók a hívás díjának nagy részét zsebre teszik.

2019. dec. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!