Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem hivatalos fordítóként...

Nem hivatalos fordítóként megillet bármilyen jog?

Figyelt kérdés

Lefordítottam egy rövidebb japán könyvet magyarra, majd az oldalamon ingyenesen letölthetővé tettem, hogy aki se japánul, se angolul nem tud el tudja olvasni.


Viszont valaki lementette, eltávolította a 'fordította...' stb részeket, és ugyan nem írta a helyére, hogy ő készítette, de elérhetővé tette a weboldalán forrásmegjelölés nélkül, változatlanul ingyen, de az oldalán vannak hirdetések, szóval ha nem is közvetlen, de profitál belőle.


Alapjáraton nem zavart volna, ha átveszik, csak az a problémám, hogy eltüntették, hogy én csináltam. Próbáltam beszélni az illetővel, de üzenetekre nem válaszol.


Tehetek ilyenkor valamit?


2019. dec. 9. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
nem igazán
2019. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, bűncselekmény valósult meg.


Btk. 385. § (1) Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Szjt. 4. § (1) A szerzői jog azt illeti, aki a művet megalkotta (szerző).


(2) Szerzői jogi védelem alatt áll - az eredeti mű szerzőjét megillető jogok sérelme nélkül - más szerző művének átdolgozása, feldolgozása vagy fordítása is, ha annak egyéni, eredeti jellege van.


A szerzői jogi törvényből nem következik, hogy csak hivatalos fordítót illetik meg a szerzői jogok.

2019. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt már én is láttam, ahogy keresgettem, de az 'egyéni, eredeti jelleg' rész nemigazán volt világos, mert pl ha valaki felolvassa nekem a Harry Pottert angolul, leírom és lefordítom, attól az még mindig nem az én szerzeményem.
2019. dec. 9. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Valójában mit akarsz?

Azt írod hogy ingyenesen kiraktad a fordításod, hogy más is olvashassa. Most olvashatják és ingyen.

Pénzt akarsz? Mert üti amit írtál. Vagy vegye le? Akkor még nem olvashatják.

Mit szeretnél milyen jogod legyen?

Neked nem okoz kárt azzal hogy nála IS olvasható INGYEN. Baté ebből pénzt akarsz akkor azzal viszont kárt okozott a japán szerzőnek. Az jogos lenne?

2019. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A törvény valóban nem zárja ki, de nem bizonyítható, hogy a tiédet lopta el.
2019. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel leforditottad az a te szerzeményed. De ha jól tudom ehhez engedélyt kell adnia az eredeti szerzőnek is.
2019. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 19:41!


Azt szeretné, ha ott lenne, hogy ő fordította, mert ő dolgozott vele.

2019. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, jogod van hozzá, hogy a te neved szerepeljen ott fordítóként.

A másik félnek jelezted, hogy felfedezted a lopását?

2019. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!