Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha otthon egy durranógázzal...

Ha otthon egy durranógázzal megtöltök egy palackot az ütközhet törvénybe?

Figyelt kérdés
És felrobbantásnál illegális?

#robbanás #durranógáz tilos
2019. dec. 13. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan a durranógázra nem biztos hogy van kimondott törvéni tiltás (általában amire van tiltás, az szerepel valami kormányrendeletben, de ezeket pont nem tudom fejből). De ha sikerül vele felrobbantani valamit, akkor az közveszély okozás (meg ami mellékesen történik, pl gondatlanságból elkövetett emberölés, ha megölsz vele valakit), mindez pedig akkor is bűncselekmény, ha amúgy az anyag maga nem illegális.
2019. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem veszélyes csak ha elővigyázatlan vagyok és a hang miatt nem ütközik törvénybe?
2019. dec. 13. 12:05
 3/10 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem előbb fog a plafonba ütközni.


A durranógáz keveréket tárolni az öngyilkosság elég érdekesen, randomra késleltetett módja, nem tudod előre, mikor fogsz megnyekkenni tőle.


Ugyan elvileg stabil robbanószernek minősül, tehát megfelelő tárolás mellett nem indul be magától a robbanás, ütésre nem, de hőre, gyújtóforrásra érzékeny.

A legnagyobb baj, hogy színtelen, szagtalan, állatira nem veszed észre a szivárgást.


Szóval egyben tárolni őrültség.

És igen, törvénybe is ütközik. A robbanószerek szabályozása nem csak a folyékony és szilárd robbanóanyagkora vonatkozik.


Ugyanúgy állhat miatta egy TEK-es a nyakadon.

2019. dec. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem sűrítve táromom csak kis pet palackokban elektrolízissel csináltam .Max 1 liter
2019. dec. 13. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszönjük a bejelentését!

Kollégáink hamarosan felveszik Önnek a kapcsolatot személyesen.


üdvözlettel

TEK

2019. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Üdvözlöm
2019. dec. 13. 13:08
 7/10 EagleHUN ***** válasza:
2019. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már én is láttam ezt a videót
2019. dec. 13. 13:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy jogi kérdést miért a tudomány fórumon teszel fel?
2019. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy milyen kategóriába kell rakni
2019. dec. 14. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!