Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tűzijátékárus szokott eladni...

Tűzijátékárus szokott eladni sutyiba állampolgároknak veszélyes dolgokat, nagy sárgadinnye nagyságú tüzijátékot amit Pesten aug 20-án lőnek. Megakadályozni, hogy lehet?

Figyelt kérdés

Egy ember aki mindig év végén 4 napig Tesco áruház parkolójában kontínerből kis tüzijáték árusítással van megbízva, hogy év végi legális tűzijátékokat árul amit el lehet lőni a vevőknek ez oké. Mivel pirotechnikus ezért vannak olyan nagy golyóstűzijátékai amiket csak szakember lőhet el amikor városi tűzijátékot rendez mint pl aug 20. Ami olyan nagyon magasra megy és nagy a tűzijátéka. Vastag fekete műanyag csőből kell kilőni és ezt nem szabad évvégén sem eladni sem használni. De épp most volt egy olyan Kínában, hogy felrobbant egy ilyen töltet és nagyon nagy baj volt. Egy ilyen, ha felrobbanna egy lakásban, szétnyomná a lakás falát. Ez meg magánembernek a kocsijából sutyiba ad el 50 ezer egy darab +ad el csövet is hozzá. Nem tudom, hogy van neki engedélye, hogy adhat ilyet el vagy nincs. Ha nincs akkor szerintetek nem kellene megakadályozni, hogy ilyet adjon el? Mert egy ilyen ha felrobban akkor az illető 5 méteren belűl van akkor is halálos lehet. Bejelentést tenni telefontanúra névtelenűl és kiszállnának civilben biztos a helyszínre trükkel, hogy érdekli őket is vesznek ők is (próbavásárlás) és amikor eladná, ekkor mutatná, hogy "rendőrség" igazolványt. Akkor viszont gond lenne, mert ez már nem tűzijáték termékekkel kapcsolatos szabálysértés lenne, hanem a nagysága miatt robbanóanyaggal való visszaélés ami 10 év. Lehet elő is állítanák. Nem százas ez az ember mert tavaly is a konténernél a parkolóba meggyújtott egy füstgránátot és ott integetett vele, a bizt ő kijött és elmagyarázta neki, hogy mint árus, hogy nincs annyi esze, hogy ez egy parkoló és mégegyszer nem szeretné meglátni.


Féltem az emberek egészségét és gondolkodtam, hogy telefontanún be kéne jelenteni. Jó ötlet így megakadályozni a bajt?


De lehet van engedélye. Sose tudni.


Nekem is van szilveszterkor mindig tűzijátékom de az olyan amit legálisan vehetek használhatok, de ez amit említettem, nem lehet tudni, hogy van v nincs engedélye.



2019. dec. 23. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Fogalmazásod mint egy gyengébb hatodikos.😏 Szólj nekik, hogy ilyet látsz, hátha valakit érdekel a rendőrségen. Nem hiszem, hogy foglalkozna vele bárki amíg tényleg fel nem robban.
2019. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Mért kéne megakadályozni? Mért nem a saját dolgoddal törődsz? Ki a fax vagy te, hogy minden lében kell egy kanaladnak lenni?
2019. dec. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit aggódsz aki nagyot akar úgy is beszerzi, nem kell hozzá ilyen árus.
2019. dec. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ilyen, ha felrobbanna egy lakásban, szétnyomná a lakás falát. "


Hát hogyne. Sőt, egyenesen apokalipszist teremt igaz? Senki nincs veszélyben, maximum az aki megveszi és nem tudja mit csinál. Azzal meg neked mit kell törődni? Majd ha infúzión kapja a paprikás krumplit, akkor elgondolkozik rajta.


Amúgy meg aki be akarja szerezni, az be tudja.. és nem a parkolóban "50 ezerért".

2019. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!