Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lépnek fel törvényil...

Miért nem lépnek fel törvényileg a magukat hatóságnak kiadó civil "formációkkal" ("gárdák", "véderők" "járőrszolgálatok" stb. ) szemben? Milyen jogon "kérdezik fel" zaklatólag a turistákat/egyszerű járókelőket?

Figyelt kérdés

Vidéken (főleg kis településeket) már nem lehet elmenni úgy kirándulni, hogy valamilyen "formáció" ne lépjen be az ember személyes szférájába, ne kezdjen el zaklatólag kérdezősködni?

Mi köze van hozzá, hogy mit szeretnénk csinálni turistaként?

Különböző hivatalos/hatósági szervezet látszatát próbálják kelteni a megnevezésükkel is. (járőrszolgálat, védőrség, szolgálat stb.) De ide sorolható bizonyos esetekben a polgárőrség is.

És a legszebb az egészben, hogy külsőségekben, külső megjelenésben, hatóságinak tünö szóhasználattal/kifejezésekkel sajnos megtévesztik a gyanútlan és jogban járatlan embereket!

A Magyar Gárdát kevesebbért is betiltották, akkor az ilyen szervezeteket miért nem tudják megrendszabályozni?

Miért kellene megállnia, és válaszolnia a turistáknak, egyszerű látogatóknak?

Főleg, hogy ha külsőségekben is látszik, hogy turistákról van szó (bakancs, térkép, turabot stb.)


Már többször meg lett kérdezve, ilyen putrisabb kistelepüléseken, hogy ugyan mondja már meg, hogy itt mit lehet ellopni? A nyomort?

Persze nem kell csodálkozni, ha a közpénzből fenntartott médiában is állandóan az szerepel, hogy a legkisebb falu is "támadásnak" és "veszélynek" van kitéve, "de majd mi megvédünk benneteket". Meg a migránsozás.

Brutálisan zavaró ez az egész. (Egyelőre ennyi, aztán még lehet írok többet)


2019. dec. 29. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Még is mit vársz tőlük?? Ezekbe a szervezetekben, döntően olyanok vannak, akik a való életben kudarcot, kudarcra halmoznak. Ők, ilyen szervezetekben valakinek érzik magukat. Ismerősnek az orrát is eltörték. Bíróságon meg halvány gőzük sem volt, mik a törvények, mit tehetnek.

Munkába nagyon sokat utaztam vonattal és sokszor munkába, vagy hazatérő rendőrökkel. Közöttük is szép számba van ilyen.

2019. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Mert ezek tartják fenn a közrendet.
2019. dec. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki kisvárosban, ahol a házak zömébe csak nyaralni járnak az emberek, szisztematikusan utcákat raboltak ki. A rendőrség semmit nem tudott tenni ellene.


A helyiek összefogtak, s járőrözéssel póbálták megakadályozni a továbbiakat. A rendőrkapitány közolte, hogy ez adott esetben önbíráskodás lehet.


Ez mennyivel jobb?

2019. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igény van rá.
2019. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te merrefelé élsz vagy mikkel tömték tele a fejedet, de én aztán sokat járok vidéken éjjel-nappal és semmi ilyenféle emberekkel nem találkoztam. Talán a polgárőröket leszámítva, de nemhogy nem zaklattak, még meg sem szólítottak soha. Nem tudom honnét szeded ezt a hülyeséget.
2019. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tapasztalom, mint 5-ös.

Szerintem trollkodás az egész kérdés.

2019. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Faluban lakom, bár elvileg vannak polgárőrök, javarészt unatkozó de kedves nyugdíjasok, és általában csak falunapon meg ilyen helyeken látom őket. Amikről te beszéltél életemben nem tapasztaltam még, se itt, se a környező falvakban.


Valaki tényleg nevezzen már meg párat mert érdekel. Ami itt a "legdurvább" az egy motoros egyesület, de rosszat ők sem tettek, sőt a falunapon bemutatót tartanak meg ilyesmi... :)

2020. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!