Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elbirtokolhatom- e az ingatlan...

Schlégl kérdése:

Elbirtokolhatom- e az ingatlant? Mi szükséges annak bizonyításához?

Figyelt kérdés
Hosszú évek óta tulajdonosként használom a házam melletti ingatlant, melyben az értékesítés elött résztulajdonos voltam. Az ingatlant eladása után a tulajdonos nem kívánta birtokba venni, azt továbbra is én gondoztam. Pár éve a tulajdonos elhunyt, elötte sem és azóta senki nem járt az ingatlanon, én továbbra is tulajdonosként gondozom, azon anyagi ráfordítást is eszközöltem. Szeretném elbirtokolni, ezért tulajdoni lapot kértem ki, melyen új tulajdonos van megjelölve öröklés címén, de ő sem gyakorolta tulajdonosi jogait eddig. Van-e lehetőség az elbirtoklásra a fenti körülmények alapján. A 15 év használat bőven letelt, sőt 50 évig tulajdonos is voltam.

2020. jan. 14. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanúk kellenek miket változtattàl hogy gondoztad a területet ingatlant milyen ráfordításaid voltak ezekről számlák . Ezekkel kell benyújtani az igényt .
2020. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem birtokolhatod el, mert az elbirtoklás feltételei nem állnak fenn.


Azt sem tudod, hogy a jelenlegi tulajdonos gyakorolta, gyakorolja-e a tulajdonosi jogait, ugyanis már az annak számít, ha meghirdeti eladásra. Ilyen esetben az elbirtoklási idő megszkad és újra indul nulláról.

2020. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!