Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vezethetnek autót...

Miért vezethetnek autót komolyabb vizsgálatok nélkül a 70 éven felüliek?

Figyelt kérdés
Történt ma, hogy bátyámmal mentünk munkába kocsival, bátyám 42 én 33 éves vagyok. A làmpànál egy 70 év körüli bácsi szerencsétlenkedett, nagyon pici híja volt, hogy nem sodort le az útról minket. Koccanás az volt, ha bàtyám nem ilyen rutinos, jó autó vezető, akkor én màr nem élnèk. Megàllt az öregúr, de annyi gerincesség volt benne, hogy elismerte, hogy ő volt a hibás, figyelmetlen volt. Most a kártérítésen fog egyezkedni bátyàmmal. Az ő kocsijáról van szó. De az ilyenek miért nem mennek busszal? 70 felett már nem úgy működnek a reflexek, az agy sem. Tudom jól. Èdesapám 73 éves, 30 évig vezetett egy nagy èpítőipari vállalatot. Akkor gondolhatjàtok, hogy nem volt buta ember... De már neki sem jutnak eszèbe a dolgok, mindig azt mondja, hogy tedd az izét az izére. Meg nem tudja sokszor hova tette a kilcsát, igazolványàt stb. Ez nem szégyen, aki megéli mindenki ilyen lesz, én is te is. Ráadásul nekik ingyenes a tömegközlekedés. Kkor miért nem azt használják? Miért kell a mi életünket ezzel is veszélyeztetni? Miért nincsenek szélesébbkörű, részletesebb orvosi vizsgálatok?

#baleset #koccanás #nyugdíjas sofőrök
2020. jan. 17. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Na ez egy nagyon jó kérdés. Voltam benzinkutas, láttam pár dolgot.

Láttam olyat, hogy egy zsigulis öreg úgy indult el, hogy rükvercben felejtette a sebváltót és padlógázzal beletolatott a mögötte álló Mercibe. :D

Meg járt hozzánk egy 74 éves öreg, akinek már volt két agyvérzése és szinte teljesen le volt bénulva a teste baloldala, de olyan szinten, hogy amikor beszélt, akkor a szájának a bal széle nem is mozgott, ráadásul dadogott és rángatózott a feje és a bal lábát húzta a földön, úgy közlekedett csoszogva. Mesélte nagy bizalmasan és vigyorgott suttogás közben, hogy a Doktor Úr gyerekkori haverja és mindig megadja neki az engedélyt. Gratuláltam hozzá. :D

2020. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

A 70 éves kor nem ok arra hogy bármi külön feltétel legyen.

Az egészségügyi alkalmasságot most is sokkal szigorúbban veszik és nem kapnak az idős emberek 10 évre jogosítványt, nem elég hogy bemondja, hogy egészséges. 60 felett csak 3, 70 felett meg csak 2 évre szól a vezetői engedély érvényessége.

Az meg hogy ki mennyire vezet ügyesen az nem életkor kérdése. Remélem te sem hiszed azt hogy ha valaki alig 20 éves, akkor annak valamiféle külön komolyabb vizsgálatokon kellene átmennie, csak mert MÉG nem olyan gyakorlott a vezetésben. Gondolom te is tudod hogy ha 18 évesen gyakorol és rendszeresen vezet akkor jól fog vezetni, ha meg csak beteszi a jogsit a szekrénybe és évekig nem is ül volán mellé, akkor hiába 35 éves, nem fog tudni jól vezetni.

A vezetési képességek nem életkor függőek, én is okoztam balesetet amikor alig voltam 40, pedig magamat jó sofőrnek tartottam, ahogyan nekem is okozott balesetet nálam fiatalabb ember, aki ráadásul hivatásából adódóan vezetett minden nap.

2020. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A doktor úr gyerekkori haverja. Én meg haljak meg 33 èvesen, mert a 74 éves öregúr gyerekkori haverja sutyiban engedélyt ad a haverjának, akinek már nem szabadna vezetni. Hát köszi.
2020. jan. 17. 11:51
 4/20 A kérdező kommentje:
Pedig hallottam olyan esetet, hogy bemondásra kapta meg az öreg a jogsit. Mert jóba volt az orvossal, meg csúsztatott neki pénzt.
2020. jan. 17. 11:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a bulvársajtóban a balesetekről olvasok, az esetek zömében fiatalok okozzák. Abból, hogy ti pont egy idős vezetővel koccantatok, ebből nem lehet általánosítani.

Demagóg hangulatkeltés ez a kérdés, semmi egyéb.

Orvosi alkalmassági egyébként nekik gyakrabban van, ilyen értelemben tehát nyitott kapukat döngetsz.

2020. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
[link] na ezek szerint nem csak engem zavar ez. Nem csak nekem tűnt fel a dolog. Demagóg hangulatkeltés mi? Nem tudom mit szóltàl volna ha veled csinàlja az öreg.
2020. jan. 17. 12:01
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Velem csinálja az öreg?

Igaz, balesetet még senkinek nem sikerült okoznia nekem, de egy-két meleg helyzetet már csináltak nekem mások.

Öreg arányaiban kb. annyi volt köztük, mint általában a sofőrök között. Viszont pl. a fiatalok nagyon erősen felülreprezentáltak. Akkor most írjak ki egy kérdést, hogy 35 év alatt miért engedik vezetni őket?

Vagy csak max. Suzuki Swiftet meg Renault Twingot és ehhez hasonló méretű autókat vezethessenek, amivel kisebb bajt tudnak okozni?


Újra utalnék a bulvársajtóra, ahol nem a koccanásos baleseteket írják meg, hanem ahol legalább egy halott is van. Abszolút túlsúlyban vannak a fiatal sofőrök!

2020. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Akkor vegyük el a harmincasoktól is. Egy hónap alatt kétszer jött belém olyan harminc egynéhány éves ember. Egyik nő volt, másik férfi, akkor a nőktől és férfiaktól is el kéne venni.
2020. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

72 éves vagyok. Soha nem volt önhibás balesetem. Pontosabban 3 esetem volt amikor önhibából meghúztam a kocsit, ezekben másik kocsi nem szerepelt (garázsajtó, betonoszlop, vasoszlop). Mindez utóljára vagy 30 éve történt.

A harmincas, negyvenes éveimben még belementem olyan dolgokba, amikbe ma már nem megyek bele. Sokkal meggondoltabban, "nyugisabban" vezetek. Ez nem jelenti azt, hogy 30-40-nel "battyogok" városban. Érzem, hogy ezzel a kocsival, ilyen forgalmi viszonyok között mennyivel mehetek. (Pl. normális látási- és forgalmi viszonyok között városban 60 alatt, autóút 100 alatt, autopálya itthon 140 alatt, Németországban 160 körül - régebben előfordult 250.)

Szerinted le kéne már tennem a kocsit?

2020. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem. Fèlre értesz. Nem azt mondtam még véletlenül sem, hogy minden 70 évestől kollektíven vegyèk el. Ez hülyeség is lenne. Csak aki már nem egészséges, attól. Most abban semmi szégyen nincs, hogy megöregszünk elkopnak a reflexeink mindenünk. Ez az élet része. Csak sajnos sokan vannak, akik hiàba betegek, nem alkalmasak már autót vezetni, de ezt nem látják be, na ezeket kellene kiszűrni. És ez sokkal gyakrabban fordul elő 70 évesen mint 40 évesen. Ez szimpla biológia . Ne azért engedje àt az ellenőrzésen az öreget, mert jóban van vele, meg sajnàlja, hanem azért mert egészséges valóban. Itt ember életekkel játszadoznak.
2020. jan. 17. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!