Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarorszag engedelyezi a...

Magyarorszag engedelyezi a kettös allampolgarsagot?

Figyelt kérdés
Ha kerelmezem a gyerekem brit allampolgarsagat, de magyar mar van neki, akkor azt elvesziti vagy kettos allampolgar lesz?

2020. jan. 19. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnt fel, hogy az utóbbi években a határon túli magyarok kérvényezhetik a magyar állampolgárságot? Szerinte ha pl egy romániai magyar megkapja a magyar állampolgárságot akkor a magyar állam kötelezi, hogy adja vissza a románt?
2020. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Litvan szomszedomtol pl elvettek.
2020. jan. 19. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsoda? A Magyar állam?
2020. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magyar szabályok engedik, igen.

Lehet, hogy a litván viszont nem, ezt én nem tudom.

De mi eleve mind kettős állampolgárok vagyunk eleve, hiszen uniós állampolgárságunk is van.

2020. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szuper! Csak megerositest szerettem volna, mert en is igy gondoltam. Csak elbizonytalanodtam.
2020. jan. 19. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvenni semmiképpen nem vehetik el, mert megfosztani nem lehet állampolgárságtól Magyarországon. Olyan helyzet lehet, hogy a másik ország nem engedélyez kettős állampolgárságot (bár a britek szerintem engedik), ilyen esetben a gyereked nevében le kell mondani a magyar állampolgárságról (ez is bonyolult, az Állampolgársági tv pontosan leírja, de szerintem 18 év alatt, amíg nem tud a gyerek arról dönteni, hogy el akarja-e veszteni az állampolgárságát, addig nem hatalmazhat fel téged, hogy lemondj róla helyette). Litvániában lehet, hogy nem engedélyezett, ezért a szóban forgó ismerős önként lemondott a magyarról, hogy felvehesse a másikat.
2020. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!