Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Légpuskát hogyan tudok eljutta...

Légpuskát hogyan tudok eljuttatni valahová postai úton?

Figyelt kérdés
A posta és a fuvarozócégek amiket néztem nem szállítanak, marad a személyes átvétel?

2020. jan. 23. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szépen becsomagolod és elviszed valamelyik futár céghez és feladod.

Nem kell ráírni, hogy puska van benne.

Én már adtam fel postán csomagot, ami kívülről gépfegyvernek látszott, pedig igazából csak egy szerszám volt. Mondta is a biztonsági őr a postán vigyorogva, hogy "mi ez géppisztoly"?

Akár az is lehetett volna....

Szerintem ez nem tartozik senki másra. A fegyver töltetlen állapotban csak egy darab vas, önmagában nem rejt semmi veszélyt.

2020. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erről én tudok, csak a magyar törvényhozás szereti figyelmen kívül hagyni a valóságot.
2020. jan. 26. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva az ide vonatkozó aktuális jogi szabályokba nem merültem bele.

Ha van is erre külön szabály, nem biztos, hogy ezt a végletekbe menően be kellene tartani.

Ha bele gondolunk a sebességhatárok betartására vonatkozóan is vannak szabályok, aztán sok esetben még az rendőrök, meg a törvény megalkotói sem tartják be azokat.

Végül is a tiéd a döntés, én biztos, hogy ebből nem csinálnék nagy problémát. Egy töltetlen légpuska postai csomag tekintetében semmivel sem másabb, mintha valakinek egy kerti kapát küldenék.

2020. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek, de szabályzatban még a fegyver alkatrészeket sem szállíthatják elvileg. Nevetséges.
2020. jan. 28. 15:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Közben kicsit utánanéztem a szabályoknak.

Hát....földi halandónak már az értelmezés is komoly kihívás.


Egy légpuska szerintem azért nem érdemel olyan szigorú szabályozást mint mondjuk egy vadászpuska.

Találtam egy cikket a kaliberinfo-n, ami egy rendőrségi esetre utal, melynek során elkobozták a szállított fegyvert. A panasztevő beadványára az ügyészség az alábbi nyilatkozatot tette:


"Az ügyészség – a rendőrhatósággal ellentétes jogi álláspontra helyezkedett – magyarán elolvasta a hatályos jogszabályt, és teljes mértékben igazat adott a panasztevőnek. Az itt is olvasható jogerős határozatában kifejti:


– a fegyver szállítása nem viselés, így az azzal kapcsolatos szabálysértés nem valósult meg, irreleváns, hogy a szállított fegyverhez van-e viselési engedély


– a gáz-riasztófegyver nem lőfegyver, csak fegyver


– amiből következően a szállítás során nem is kell alkalmazni a lőfegyverek szállítására vonatkozó szabályokat, tehát irreleváns, hogy a fegyver töltve vagy töltetlenül volt-e szállítás közben."


Nem akarok én senkit a törvények betartása ellen buzdítani, de a bürokratikus, értelmezhetetlen és sokszor betarthatatlan törvények szó szerinti követésére sem biztatnék senkit, mert ez utóbbi esetben az ember folyton élhetetlen szituációkban találná magát.

2020. jan. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!