Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 1 hónap után mondtam fel,...

Ha 1 hónap után mondtam fel, határozatlan idejű munkaviszonyban, akkor ugye nincs felmondási idő. Mikortól számítható megszűntnek a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2020. febr. 3. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Amikor felmondtál.
2020. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Munkaszerződésed meghatároz próbaidőt.

A próbaidő alatt mind a munkavállaló, mind a munkáltató indokolási kötelezettség nélkül, azonnali hatállyal felmondhatja a munkaviszonyt.Az elszámolás az utolsó munkaviszonyban töltött nap utáni 5 munkanapban kötelezően meg kell történnie.

2020. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem fog, mert a többiekével együtt, hó közepén akarják majd kifizetni.
2020. febr. 3. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Jogszabályi előírás szerint az utolsó munkában töltött naptól maximum az ötödik munkanapon ki kell fizetni a munkabért, valamint minden, munkaviszonnyal kapcsolatos járandóságot és igazolást is ki kell adni a munkavállaló részére.

Nincsen mellébeszélés.A munkáltatót "szólítsd fel"a jogkövető ,agatartásra! Ne félj szembeszegülni neked ott már nem árthatnak mivel a felmondás megtörtént.

Mellébeszélés estén említsd meg hogy a következő munkáltatód azonnal alkalmazna és mivel nem tud(az előző papírjaid nélkül) ezért a kihagyott munkalehetőségért mint károkozásért talán még be is perelhetnéd... :)

Ennyit már általában nem bírnak és TE széles mosollyal elmehetsz.

2020. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos árthatnak, mert a valós munkaidőm és a papíron lévő nem egyezik, sem a munkabérem. De másoké sem, meg rengeteg egyéb (büntetőjogi) szabálytalanság van a cégnél. Szóval én is árthatok nekik.
2020. febr. 3. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor rajta!

Nincsen többet vesztened.

Illetékes megyei Kormányhivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Szakigazgatási Szervénél tehető bejelentés személyesen, telefonon, vagy írásban (levélben, e-mail-ben).

2020. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2020. febr. 3. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha 1 hónap után mondtam fel, határozatlan idejű munkaviszonyban, akkor ugye nincs felmondási idő. "


Ezt nem ez határozza meg.


Ha próbaidő alatt mondtál fel, akkor nincs felmondási idő, mert az azonnalinak minősül.


Próbaidőt szerződésben lehet kikötni. Lehet, tehát nem kötelező! Ha nem szerepel próbaidő a szerződésben, akkor nincs próbaidőd, ilyenkor teljesen mindegy, hogy mikor mondasz fel, akár már másnap is, felmondási idő lép életbe.


Nekem 5 munkahelyből 4 helyen nem volt próbaidőm!


Nézd meg a szerződésed szerepel benne próbaidő kikötése vagy sem! Kizárólag azon múlik, hogy van felmondási időd, vagy sem.

2020. febr. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!