Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekménynek minősül?...

Ez bűncselekménynek minősül? (Vagyonszerzes)

Figyelt kérdés

Adott egy online jatekszerver, ahol van egy hiba/rés amivel barki rengeteg jatekbeli penzhez juthat ha tudataban ennek a 'bug' nak, nos es ezt a bugoltatott penzt arusitja masoknak valodi penzert. Ezzel buncselekmenyt kovet el? Ha igen, melyik buncselekmenyt pontosan?

Szabaddagvesztessel buntetheto?


2020. febr. 10. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Igen.


Btk 423, 424 - Ha jól emlékszem fejből még info biztről. :)

2020. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább polgári per lessz (ami nem jó mert gyanítom egy cégnek jobb ügyvédei vannak mint neked), mondjuk érdekes lenne tudni hogy pontosan mi is ez a biztonsági rés, akár még informatikai rendszer elleni támadást is rá lehet esetleg húzni ami bűncselekmény. Nav is gondot okozhat ha árulod... Szal szerintem óvatosan.
2020. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
De ha gyorsan leírod hol ez a bug mentesülhetsz.
2020. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Btk. 375.
2020. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Teljesen felre ertetek. Nem informacio lopasrol van szo, hanem jatekpenz bugoltatasrol.
2020. febr. 10. 16:34
 6/10 A kérdező kommentje:

Btk 375,az az. Koszonom.

Egyebkent nem en, hanem talaltam egy 'scammert' a vilaghalon es szeretnem konkretan tajekoztatni hogy ezzel buncselekmenyt kovet el es megkarositja a szerver uzemeltetoit.

2020. febr. 10. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:

"Játékpénz bugoltatas"


Igen! De itt már azzal kezdődött a bűncselekmény, hogy kihasználta a sebezhetőséget.

2020. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, es pont ez a lenyeg. De nem informaciot lopott (vagy megis? De miert?) Hanem egy hibarest kihasznalva olyan modon tett penzt magáévá ami szabalytalan es a szetverrol valo kitiltast von maga utan. De erdeklodtem a rendorsegen, es a szerver uzemeltetonek kell megtenni a polgari peres lepeseket. Koszonom a segitsegeteket, ment a zold kez.
2020. febr. 10. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Az lényegtelen, hogy játékpénzt adott magának. Az meg nem törvénysértő,ha pénzért árul játékpénzt csak akkor, ha nem adózik belőle.


A törvénysértés itt csak annyi, hogy jogosulatlanul behatolt. És ez nem polgari peres, hanem büntetőügy.

2020. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A törvénysértés itt csak annyi, hogy jogosulatlanul behatolt. És ez nem polgari peres, hanem büntetőügy."


Ah itt senki nem ért a játékokhoz :D

Egy játékban a bugkihasználás nem történik az esetek 99,99999999%-ban "behatolással".


Mondok egy nagyon egyszerű példát. Egy cuccot el lehet adni a boltba x játékpénzért. Csak "buggos" mert a pénzt megkapod de a te tárgyadat nem veszi el, így annyirszor adod el amennyiszer akarod.


Persze vannak ennél sokkal összetettebb buggok, meg egy ilyet javítanak azonnal, de ahogy láttam itt senki nem játszik (a kérdezőn kívül) így ezt írtam le.

2020. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!