Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitiltható bárki egy üzletből?

Kitiltható bárki egy üzletből?

Figyelt kérdés

Most pl vegyünk egy kocsmát vagy egy szórakozóhelyet.

Valaki egyszer balhét csinált mert olyan részeg volt, azt mondja a tulaj hogy többet nem engedi be, majd a (volt)balhézó bíróságra viszi az ügyet, akkor diszkrimináció miatt tényleg ő nyerne?


2020. febr. 12. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
ki lehet tiltani siman elemiszeruzletbol, szupermarketbol is, nem csak szorakozohelyekrol
2020. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Kitilthatod. A diszkrimináció más, például ha nem, kor, kisebbség, vallás, stb. alapon határozod meg, hogy ki mehet be és ki nem.
2020. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen de milyen jogalapon?

Hisz ha a kitiltott személynek sok ideje és pénze van perre viheti. Nemrég olvastam egy cikket erről, bár nem magyarországi, hogy valakit kitiltottak, majd perre vitte, nyert.

2020. febr. 12. 14:08
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
olyan alapon, hogy elfogadhatatlanul viselkedett. rombolta a helyet, kotekedett a tobbi emberrel, ott dolgozokkal, tobbszori felszolitas ellenere se hagyta abba, nem tavozott. akarmi
2020. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem tilthat ki. Tiltást, bírságot, büntetést csak hatóság szabhat ki. Egy vállalkozás nem. Viheti ő is hatóságok elé az ügyet, ahol mellékbüntetés lehet akár kitiltás is. De csak úgy önhatalmúlag nem teheti meg. Jól is néznénk ki.
2020. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

5-ös, én nem vagyok jogász, tehát véletlenül se akarok állást foglalni, de gondoljuk csak végig.


Van egy boltom. Vagy tulajdonosa vagyok a helyiségnek, vagy bérlőként birtoklom. Ahogyan én döntöm el, kit engedek be a lakásomba (akár tulajdonos vagyok ott, akár bérlő), miért ne dönthetném el ezt ugyanígy az üzlethelyiségem esetében?


(Még mielőtt valaki okoskodni kezdene: ha bérlő vagyok, természetesen a tulajdonost előre egyeztetett időpontban köteles vagyok beengedni lakásomba is, üzlethelyiségembe is, ez világos.)

2020. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

Te nem tilthatod ki.

Ha balhét csinál, rendőrt kell hívni, bíróság kitilthatja.

2020. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

"én nem vagyok jogász"


Az látszik.


Egy bolt nem hagyományos értelembe vett magánterület, hanem közforgalom számára nyitva álló magánterület. Teljesen más szabályok vonatkoznak rá, mint egy magánlakásra. Mint az közismert.

2020. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Elég csak annyit rikkantani a bíróságon, hogy most azí me cigán vágyok? És máris diszkrimináció lesz, még akkor is ha egyébként nem az. Tász segít benne.
2020. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Igen, kitiltható az, aki balhézik. Azon az alapon, hogy a kocsma/szórakozóhely házirendjében bent vagy, hogy kitiltatják azt, aki jogsértő magatartást tanúsít.


A balhézás jogilag garázdaság, de jellemzően kocsmák/szórakozóhelyek sem akarnak annyira kiszúrni még a balhézás miatt nem kívánatos vendégekkel sem, hogy ebből nekik rendőrségi ügyük legyen. Ezért megoldja az ilyen ügyeket kocsmában csapos, szórakozóhelyen portás rendőrség kihívása nélkül is.


Garázdaság

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Pl. Tesco házirendje:

[link]

2020. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!