Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltem vagy nem?

Örököltem vagy nem?

Figyelt kérdés
Végrendelet szerint örököltem egy nagy értékű autót, de úgy néz ki, hogy az örökhagyó még a halála előtt értékesítette az autót. Az örökhagyónak nem kellett volna ezt bejelentenie? Mit tehetek azon kívül, hogy visszautasítom a nem létező örökségemet?

2020. febr. 15. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Pontosabban utánanézel, hogy ne csak úgy nézzen ki......
2020. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem írták még át az új tulaj nevére az autót, ennyi történhetett.
2020. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nemaRendőrség ***** válasza:
Szóval jött egy muksi aki azt mondta az autó az övé, de semmi papírja nincs róla?
2020. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A végrendelet szerint örököltem egy autót meg egyéb apróságokat de az autó nincs sehol. Gondolom eladta az örökhagyó vagy összetörte ezt nem tudom. A közjegyző azt mondta hogy ő nem köteles utána járni a hagyatéknak. A gond az, hogy csak egyben lehet elfogadni az örökséget de hogy fogadhatok el olyat ami nincs?
2020. febr. 15. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer hallottam már ilyet, akkor azt csinálták hogy elfogadták az örökséget majd ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek (lopás). Bár a végeredményről már nem tudom hogy meglett-e az ingósság vagy a rendrőrség az ügyet csak a fiókba tette és lezárta. Legalább a többi dolgot megkapod fixen ami megvan.
2020. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rendszám megvan? Akkor az ingyenes online lekérdezéssel utána tudsz nézni dolgoknak. Hátha lesz olyan dolog, amiből kitűnik, hogy hivatalosan lett átíratva valakire.

Vagy meg kell próbálni, hátha a közjegyző ad egy igazolást arról a tényről, hogy az adott autót te öröklöd. Ezzel be tudsz menni a rendőrségre. Személyes adatot nyilván nem fognak kiadni neked, ameddig nincs a neveden, de azt talán megmondják, hogy hivatalosan lett-e átíratva az elmúlt időszakban.

2020. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Örökölni csak azt lehet, ami a halál pillanatában az örökhagyó tulajdona. Az, hogy végrendelkezett róla, nem teremt elidegenítési- és terhelési tilalmat, tehát ha eladta még életében, akkor így jártál, nincs mit tenni. Amíg él, azt csinál a saját vagyonával, amit akar, az addig nem a tiéd, és ezért semmi korlátozás nem is kapcsolódik hozzá.

Sajnos ez van.

2020. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és a közjegyző nem fog átadni olyan örökséget, ami a jegyzői hivatal által készített hagyatéki leltárban nincs benne, vagyis nem ad át olyan autót, aminek már lehet, hogy más jogos tulajdonos van. Szép is lenne.


A leltárba pedig csak az tud bekerülni, ami igazolhatóan megvan, és az örökhagyó tulajdonát képezte.

2020. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!