Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szlovákiában éltem eddig, de...

Szlovákiában éltem eddig, de Magyarországra költöztem. Hogyan lehetnek magyar papírjaim?

Figyelt kérdés

Amíg magyarországi lakcímem nincs, nem lehet más okiratom sem.

Kormányablakban azt mondták a bevándorlási hivatalba kell menni, de az ismerőseim azt mondták ez hülyeség és nézzek jobban utána.

Több helyen is olvastam, hogy nem kell magyar állampolgárnak lenni, hogy Magyarországon dolgozzak...

Hogy is van ez az egész?


2020. márc. 3. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg magyarországi lakcímem nincs, nem lehet más okiratom sem.

Kormányablakban azt mondták a bevándorlási hivatalba kell menni, de az ismerőseim azt mondták ez hülyeség és nézzek jobban utána.

Több helyen is olvastam, hogy nem kell magyar állampolgárnak lenni, hogy Magyarországon dolgozzak..."

Mind igaz csak nem így együtt.

Lehetnek okirataid, valójában ha nincsen azzal szeged meg a törvényt - minimum útleveled kell legyen már most.

A lakcím bejelentéshez nem kell magyarnak lenned, csak kell hozzá lakcím - ennek bejelentése a kormányablaknál történik. A neten keress rá hogy mit kell vinned, de az útlevél elég a személyazonosításhoz.

Más okirathoz lehet hogy kell a lakcímkártyád, de ezt meg tudod szerezni a többi nélkül.

A kormányablakban igazat mondtak, ELŐBB a bevándorlási hivatalhoz kell menned hogy elintézd a bevándorlásodat, vagy minimum hogy az itt tartózkodásod több legyen mint egy turistáé. Ők kiadják a szükséges engedélyt/igazolást, AMIVEL mehetsz utána a kormányablakba. Ha megszerezted ezt az első engedélyt, a papírokat, utána kezdeményezheted a magyar állampolgárságodat is majd később, ha szeretnéd.

"Külföldi állampolgárok magyarországi tartózkodásával kapcsolatos tudnivalók":

[link]

2020. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igazából nekem csak taj és adó kártya kellene...pontosítanál kérlek, hogy ezekhez mi kellene?

Későn jutott eszembe, hogy nem lehetek magyar állampolgár hisz a papírjaim intézése folyamatban van az USA-ba...

Szóval magyar állampolgárság nélkül is beszerezhetem ezeket?

2020. márc. 3. 16:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert ugye tegnap még a kormányablakban a nő kijelentette, hogy magyar állampolgárság nélkül semmit sem tudok kezdeni magammal.
2020. márc. 3. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Minek neked TAJ meg adókártya ha sem dolgozni nem fogsz itt sem állampolgár nem leszel? És milyen alapon kapnád meg? Mihez kellenek neked magyar papírok ha nem is maradsz itt?

A linken benne van hogy mit kell tennie egy külföldinek. Utána lehet menni a papírokat igényelni. Keress rá a kormányablaknál hogy mit és hogyan kell intézni. Minden megtalálható az interneten.

2020. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De dolgozni fogok és nem tehetek róla, hogy a párom magyar sőt inkább örülök neki.
2020. márc. 4. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Regisztrációs kártya kell, BEvándorlásiban kb 5 perc elintézni
2020. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. márc. 6. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!