Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élettársi kapcsolatban hogyan...

Élettársi kapcsolatban hogyan adható el az 50-50% családi ház, ha az egyik fél nem akarja eladni?

Figyelt kérdés

Sok vita volt a barátnőmmel, sajnos klinikai eset. Ordibálós, idegbeteg. Az egész család a tanúja a dolognak, évekig mindent megpróbáltam. Még az ő szülei is az én pártomon vannak. Van egy 4 éves kisfiunk, sajnos a szülés után jöttek ezek a gondok nála, de szerencsére csak velem meg a családtagokkal viselkedik undok módon. A gyerekkel egy tündér és én meg a többiek csak útban vagyunk nekik, ezt szokta mondani. Nincs ideje mással törődni gyerek mellett. Állítása szerint a legszebb napjai amikor én munkaügyben elmegyek 1-2 hétre és ketten vannak nélkülem.

Már szó szerint kihullott a hajam is emiatt az egész miatt, orvosokhoz járok, amikor előtte semmi bajom nem volt. Most a családtagok és barátok hatására döntöttem, nem mehet ez így tovább.

A házunkat 20 millió forintból építettük, minden pénzemet beletettem. Mára 40-50 milliót ér a lakásár emelkedés és az extra dolgok miatt (fűtött épített medence, 2 autós garázs, napelem rendszer, stb). 10-10 millióval építettük fel. Ha elköltözök nincs hova mennem, csak a barátok kanapéja marad, ami nem állapot ennyi idősen. Albérlet kaucióra se lenne most keretem. Mindenképpen el kéne adni a házat és felezni. 20-25 millióból bőven lenne a fiam feje felett egy szép lakás! Sőt, mondtam hogy az én részemből plusz 5 milliót neki adok. De nem hajlandó eladni! Azt mondja hogy erre senki nem kényszerítheti, a gyerekkel meg ki sem teheti senki, így ő élete végéig ott fog maradni! Azt mondja a fele az enyém, nyugodtan én is ottmaradhatok a felében, őt ez nem zavarja. Szerintem ez kivitelezhetetlen és hülyeség, egy ház miatt örökre együtt maradni, a gyerek inná meg a levét.

Mi a megoldás erre jogilag? Van egyáltalán?


2020. márc. 5. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress egy jogászt. Van olyan eset, ha kimondták a válást és ő kapja meg lakni az ingatlant, akkor bérleti díjat kell fizetnie neked.
2020. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát erre azért van megoldás.

Az egyik (én ezt preferálnám), hogy a házat természetben megosztjátok. Feltételezem, hogy nem egy szobás.


A másik, hogy egyikőtök kivásárolja a másik felet.

A harmadik, hogy valaki (te) a tulajdonrészét eladja másnak. Ehhez a tulajdonostárs beleegyezése nem kell.

Én -esetleg- ezzel az opcióval tenném helyre, bírnám jobb belátásra a párodat, barátnődet.

2020. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Azt mondja hogy erre senki nem kényszerítheti"


Ez így van. Miért lenne bárki köteles a tulajdonát eladni valakinek? Csak bíróság kötelezheti erre.


"Azt mondja a fele az enyém, nyugodtan én is ottmaradhatok a felében, őt ez nem zavarja"


Ebben is igaza van alapvetően. Ha elég nagy a lakás, akkor valószínűleg megoldható a kettéosztása is, így nem kell egymás nyakán élnetek.


Ami a te lehetőséged, hogy tovább egyezkedsz, ha ez nem jut eredményre, akkor bíróságon kell kérni a közös tulajdon megszüntetését. Egy ilyen pernek több kimenetele is lehet, pl. ezt érdemes elolvasni: [link]

2020. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

# 1


A kérdést amúgy elolvastad? Élettársi kapcsolatnál nincs olyan, hogy válás.

2020. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

"A harmadik, hogy valaki (te) a tulajdonrészét eladja másnak."


Ez elméletben működik, gyakorlatban egy ismeretlen harmadik fél nem szokott osztatlan közös tulajdont venni. Maximum nagyon nyomott áron.

2020. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A barátnőd otthon van a gyerekkel? A kicsi jár óvodába?
2020. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Közös tulajdon megszüntetése iránti per
2020. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ez elméletben működik, gyakorlatban egy ismeretlen harmadik fél nem szokott osztatlan közös tulajdont venni. Maximum nagyon nyomott áron."


Hát, ezzel egy jó nagy hülyeséget sikerült mondanod.

2020. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Abba nem menne bele, hogy kivásárold a részét? Vagy ő nem tudna kivasarolni?

Sajnos így max annyit tudsz tenni, hogy pokollá teszed az életét a házban és eléred, hogy el akarja adni.. Sok ilyet láttam, hogy az egyik fél szexpartnerejet vitt fel a közös házba és direkt úgy intézte, hogy a másik fél tudja.

Én nem költöznék el a helyedben. Nem lehet, hogy azt hiszi, hogy még össze fogtok jönni?

Nyomatékodítani kéne, hogy a pénz feléből is lesz háza és csak az övé lesz

2020. márc. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


A házat nem lehet szétosztani, olyan a beosztása sajnos. Még falbontással se, mert úgy vannak a tartófalak. Ha szét akarnám osztani, valakinek a szobák jutnának, a másiknak meg az előszoba és a konyha. Egyébként is 90 m2.

Kivásárolni egyikünk se tudja a másikat, nincs pénzünk és hitelt sem kapnánk, kölcsönkérni sincs kitől.

Nem akar már velem lenni ez egyértelmű. Kibékülni sem akar. Neki ez így kényelmes, hogy én sokat vagyok külföldön és nem lát, ha meg itthon vagyok eléri hogy elmenjek otthonról a veszekedéssel.

Partner felhozása nem érdekelné, nem szeret már engem. Így is összeboronál mindenkivel akivel meglát vagy kitalál valamit. Mondjuk ha kolléganő jön hozzánk, akkor röhögve a szeretőmként (finoman szólva) beszél róla, amikor semmi alapja a dolognak.

Szerintem senki nem venné meg egy idegennel közös házban egy tulajdont. Az elég furcsa lenne, meg nem is szeretném ha egy idegen úgy döntene hogy beköltözik a jogaival élve a fiammal közös házba.

Nem tudom hogy jön ez ide, de igen, jár oviba a gyerek, tökéletesen gondját viseli, egy szavam sem lehet. Velem és a családtagjainkkal van baja csak.

2020. márc. 6. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!