Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek olyan tulajdonsága...

Szerintetek olyan tulajdonságaiért utálni embereket amiről ők maguk nem tehetnek, és nyilvánosan gyűlölni őket ezekért, az a szabad vélemény kinyilvánítását jelenti, vagy ezen emberek elleni uszításnak minősülhet?

Figyelt kérdés

-Valaki azt írja: Utálom a vakokat mert idegesít ahogy a hülye botjukkal csapkodva járnak.

-Valaki azt írja: Utálom a xy bőrszínű embereket mert undorít az a szín ha csak rájuk nézek.

-Valaki azt írja: Utálom az xy nemzetiségűeket, mert hangosak és büdösek, idegesítenek ezek a férgek, ezt el kellene végre fogadnia mindenkinek, sokan gyűlölik őket.

-Valaki ezt írja: A férjemen kívül minden férfit utálok, idegesít ha a közelembe vannak és undorodom az arcszőrzetüktöl, az ilyen igénytelen gennyek miatt utálják őket ennyien.

-Valaki ezt írja: Utálom a gyerekeket, idegesítő kis taknyok, gyűlölöm mindet, kivéve a testvéremet.


Azt szeretném tudni miben különböznek ezek a kijelentések jogi szempontból egymástól, miért számít az egyik rasszizmusnak, hátrányos megkülönböztetésnek, kirekesztésnek, és mitől lesz a másik pusztán felvállalt vélemény. Köszönöm azoknak akik érdemben hozzá tudnak szólni a témához!



2020. márc. 8. 13:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem komplett, ha valaki embereket ismeretlenül utál. Akármilyen generalizálás alapján.


Tulajdonságot viszont lehet utálni, és ehhez indok sem kell. Engem például abszolút idegesít az áldozatmentalitás, de nem utálom az ilyen embereket, sőt, az egyik hozzám legközelebb álló személy is áldozatmentalitású.


Aki nem tud különbséget tenni ember és tulajdonsága között, annak még sokat kell tanulnia, csiszolódnia.

2020. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogászként a harmadikra és a negyedikre mondanám, hogy a "férgek" és "gennyek" kifejezés miatt inkább gyűlöletbeszéd. A másik három még elmegy véleménynyilvánításnak.


De az első válaszolónak igaza van, hogy kicsit is ép lelkű ember nem mond ilyeneket.

2020. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel teljesen egyet értek. Azt is elfogadom, hogy egyes tulajdonságok idegesíthetnek másokat, vagy elítélik ezeket a tulajdonságokat. Kérdés, hogy mikor mennyiben tehet valaki erről. Pl. lehet-e a lassúsága miatt utálni azt az idős nénit, aki miatt tovább tart a várakozás a felszállásnál vagy a zebránál megállva. Persze lehet, van aki így érez. De szabad-e olyan kérdést kiírni erről, hogy "Ha utálom az öregeket mert lomha, lassú kis nyomorékok, akkor a nagymamámat miért kedvelem?". Szóval hogy ez így egyébként mint kérdés, egyáltalán nem sértő másokra nézve?
2020. márc. 8. 14:15
 4/22 anonim ***** válasza:

A példák ki vannak sarkítva, vagy tényleg ezek a kérdésses elemek?


Indiaiaknak konkrétan erős bőrszaguk van. Ez zavarhat másokat. Ettől nem lesz senki sem rossz ember.


Az embereknek joguk van utálni másokat. Sőt! Ellenben nem mondhatják, hogy ezért te is utáld őket. Az uszítás ott kezdődik, amikor azt írja valaki, hogy minden xy olyan, és ezért ezt-azt kell csinálni velük. A vélemény meg az, hogy túl sok xy-nal találkoztam, akik ezt-azt csináltak, és ezért én így-úgy kezelem őket és a hasonlókat, mert a tapasztalatom ezt diktálja.

2020. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#2 És ha valaki a gyerekekre azt mondja, hogy kis taknyok? Az jogilag belefér? Emberileg tudom hogy nem, szerintem sem normális aki ilyeneket mond és meg büszke is rá, de joga ettől még lehet hozzá?
2020. márc. 8. 14:17
 6/22 A kérdező kommentje:
#4 Vagyis azt mondhatod, hogy utálod az indiaiakat mert büdösek?
2020. márc. 8. 14:19
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen korrekt azt modnani, hogy engem zavarnak az Indiaak erős bőrszaga és ezért ki nem állhatom a jelenlétüket.


Ugyanakkor dolgozok együtt indiaiakkal. Videókonferencián nagyon jól elvagyok velük.


Az is belefér, hogy 2 sarokra laknak tőlünk bidám-badámok. Állatokat lopnak el a kettes házakból és kínozzák azokat és válságdíjért cserébe vissza adják. És ezért utálok minden bidám-badámot a környékünkön.

De ez nem vonatkozik más bidám-badámokra. Azokat más miatt utálom. :)

2020. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer, mert sok volt az autó korrektor és nehezen érthető :


Teljesen korrekt azt modnani, hogy engem zavarnak az Indiak erős bőrszaga és ezért ki nem állhatom a jelenlétüket.


Ugyanakkor dolgozok együtt indiaiakkal. Videókonferencián nagyon jól elvagyok velük.

Ha lenne egy indiai, akinek nem lenne erős szaga, amitől hányingerem van, őt el tudnám viselni. Nem találkoztam még ilyennel.


Az is belefér, hogy 2 sarokra laknak tőlünk bidám-badámok. Állatokat lopnak el a kertes házakból, és kínozzák azokat, és váltságdíjért cserébe vissza adják. És ezért utálok minden bidám-badámot a környékünkön.

De ez nem vonatkozik más bidám-badámokra. Azokat más miatt utálom. :)

2020. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%

A fehér, keresztény, hetero, férfiakat, és efféléket lehet utálni, mert a liberalizmus őket nem védi. Jogilag elvileg ugyanolyan kategória, de a valóságban nem. Lásd Niedermüller kijelentése. A TASZ vagy ki szerint ez még nem kelt gyűlöletet... A példákból pl. a férfi példa teljesen pc, nagyon progresszív kijelentés. Ezek a csoportok valóban erősebbek, előnyösebbek. Azonban amikor kisebbségbe kerülnek, a libsik akkor is így viselkednek velük szemben... Tehát akkor meg már a kisebbségekért nem állnak ki. Tehát ezek csak olcsó kifogások.

Egyébként attól még, hogy valaki nem tehet róla, hogy kannibálok nevelték, még bűn embert enni. Van olyan bűn, amiről nem tehet az elkövető.

2020. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ha nem sértő amit írni szeretnél, miert nem írhatod ki a nemzetiségük eredeti nevét?
2020. márc. 8. 14:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!