Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha közös megegyezéssel mondok...

Ha közös megegyezéssel mondok fel, akkor kell indokolást írni?

Figyelt kérdés

Vagy elég csak ennyi?


"Alulírott xy a DÁTUM-én létrejött határozatlan idejű munkaszerződésem xy nappal felmondom.



Egyben kérem Tisztelt Munkáltatót, hogy a felmondási időm letöltésétől teljes egészében eltekinteni szíveskedjen."



2020. márc. 10. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Letöltesz egy netes sablont. Nem igaz hogy ez se megy.
2020. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

közös megegyezéssel meg lehet szüntetni a munkaszerződést

közös megegyezéses felmondás nem létezik

2020. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Határozatlan idejű szerződés felmondásátt a munkavállalónak nem kell indokolnia, kiv. ha azonnali hatállyal kéri. Nem tudom mi itt a helyzeted, de ritkán szoktak a felmodási időről teljesen eltekinteni, leginkább csak akkor, ha mindkét félbszabadulna a másiktól.
2020. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Így van, közös megegyezéssel szeretném megszüntetni a munkaviszonyt. Ebben az esetben kell indokolás, vagy elegendőek a fentiek?
2020. márc. 10. 20:23
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"munkaszerződésem xy nappal felmondom".


Ez egy sima felmondás.

2020. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Magát a felmondást nem kell indokolnod, de a azt, hogy a felmondási idődtől eltekintsenek illik indokolni (pl. családi okok), de ez nem garancia semmire. Közös megegyezésnél a felmondási idő is megegyezés tárgya, u.h. akár lehet 0 nap, de mint modtam ez leginkább akkor jellemző, ha vkit a munkáltató is ki akar tenni, meg a munkavállaló is menni akar. Kevésbé elegáns megoldás - és én ennek a lőcsnek a rosszabb végén állltam már, u.h. nem javaslom - hogy az ember, ha nem engedik el a felmondási idejét, akkor pl. bemegy részegen, az általában azonnali hatályú felmondással jár, nálam egy raktáros ezt játszotta v. a felmondás másnapjától beteget jelent, aztán az utolsó 2 napra bejött leszámolni, ezt is eljátszották nálam.
2020. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Először is döntsd el, hogy közös megegyezés vagy felmondás, mert ez két külön dolog.


A közös megegyezéshez nyilván nem kell indokolás, de azt nem is egyedül döntöd el... Megvan, mit jelent az, hogy "közös"?


Mert, amit te példának írtál, az egy sima felmondás...

2020. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell indoklás, de a fenti szöveg nem jó.

Alulírott, izé és mizé cég a munkaviszonyt közös megegyezés alapján X naptól megszüntetik.

Kb ilyen

2020. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Közös megegyezéses munkaviszony megszüntetéskor a jogviszony lezárását a két fél dönti el - megegyezéssel.

Ha sikerül megegyezni, akkor írásba foglalják. Abban az van benne, amiben megegyeztetek. Jogszabályilag korlátlan a lehetőség. De ez nem felmondás!


Amit Te bemásoltál, az egy sima felmondás a dolgozó részéről.

Ha Te mondasz fel határozatlan idejű szerződést, akkor nem kötelező az indoklás!

Ha Te mondasz fel határozott idejű szerződés az indoklás kötelező!


Ha a cég mondja fel a szerződést, minden esetben köteles indokolni.

2020. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!