Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kéretlen postai levelek...

Kéretlen postai levelek érkeznek. Hogyan tudok tőlük megszabadulni?

Figyelt kérdés

2020. márc. 10. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Kidobod a kukába.
2020. márc. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Átrakod a szomszéd postaládájába.
2020. márc. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelzed a postán, hogy adott névre érkező leveleket kéred címzett ismeretlen jelzéssel visszaküldeni (nem tudod ki ez, nem lakott itt ilyen, blabla).
2020. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tavaly vásároltam egy lakást amit előtte albérlők laktak. Azonnal bementem az önkormányzathoz és kijelentkeztettem az ex albérlőket. Fiktívvé is nyilvánították őket, melyről meg is kaptam a tájékoztató levelet.

A problémám az, hogy folyamatosan postai leveleket kapok az egyik mobilszolgáltatótól és banktól, ezeknek értelemszerűen nem én vagyok a címzettje, hanem az ex albérlők.

Írtam ennek a két csodálatos cégnek is e-mail-t, mert személyesen hiába megyek be hozzájuk, nem csinálnak semmit az alkalmazottak az ügyemben, csak leráznak, de nem jutottam előrébb. Azóta is ugyanúgy küldik az ex albérlők nevére a mobilszámlát meg a banki tartozásukat.

A banki tartozás miatt már a behajtó is megkeresett, elvileg sikerült lekoccoltatnom, hiszen az ingatlan 100%-ban az én tulajdonom.

Hová, kihez kell fordulnom ez ügyben, hogy végre leszálljanak a címemről? Ebben kérném a segítségeteket, hátha volt már valakinek hasonló tapasztalata.

2020. márc. 10. 23:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És válaszolt a két csodálatos cég az e-mailedre?
2020. márc. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Leszerelni a postaládát.
2020. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelzed a postán, hogy ne is hozzák ki a címedre a volt bérlők leveleit. Persze bemutatod a papírt amit kaptál, hogy kijelentetted a címedről őket. Ha mégis bedobják, akkor kidobod a kukába a levelet. Nehogy a te gondod legyen ilyen dolgokkal szórakozni.
2020. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg van ezek alján egy-egy e-mailcím, írj nekik, hogy nem kívánsz ilyet fogadni a továbbiakban.
2020. márc. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha simán kidobod a kukába ezeket a leveleket. Hidd el, tapasztalat.

Én 5 éve vettem a lakásom. A mai napig jönnek levelek egy banktól egy olyan cég nevére, ami valaha ide volt bejelentve, de cégközlöny szerint 12 éve megszűnt, tehát még csak nem is az előző tulajé volt, mert az is csak 3 évig lakott a lakásban.

Írtam emailt a banknak, küldtem postai levelet, hívtam őket telefonon, többször visszaküldettem a postással a levelet, hogy a cég rég megszűnt, hiába. A bank az írásos megkeresésre nem reagált, mikor telefonon hívtam őket, azt mondták, hogy továbbítják az illetékes részlegre, hogy ne küldjenek több levelet, de azóta is havi rendszerességgel jönnek a levelek.

Behajtó még nem jött, de elküldeném a búsbüdös fenébe, mert semmi közöm a céghez, szóval rajtam nem hajthatja be egy néhai cég tartozását.

2020. márc. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De ne a cégeket meg a bankot keresd, hanem simán a postát, hogy címzett ismeretlen, küldjék vissza. Kézbesítőt is elcsípheted pluszban, hogy be se dobja.
2020. márc. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!