Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodhatok e vele egy...

Tartózkodhatok e vele egy lakásban a karantén alatt?

Figyelt kérdés
Vázolnám a problémám párommal egy/másfél hónapja költöztünk össze de nem vagyok bejelentve hozzá ideiglenes lakcímre sem. Még a korábban ugyanabban a városban lévő kollégiumba vagyok bejelentve ideiglenes lakcímre. Barátom a hétvégén tervez 4 napra Ausztriába sielni menni viszont jelenlegi állás szerint hatósági karantén van érvényben két hétig mikor visszajön. Ilyen esetben én tartózkodhatok vele egy lakásban vagy hazaküldenek az állandó lakcímemre? Fontos lenne mert lehet hétfő keddtől már munkám kezdeném a környéken nem az állandó lakcímemen.

2020. márc. 13. 02:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tartózkodhatsz.

Sőt, segítened kell az ellátásában, ui. ő 2 hétig nem mozdulhat ki a lakásból, tehát pl. boltba is neked kell menned.


Ettől függetlenül:

1. Ha már nem laksz a kollégiumban (és nem is várható, hogy a közeljövőben visszaköltözöl), akkor ezt előbb-utóbb rendezned kéne. Persze nem most, hanem, ha véglegesen lecseng ez a járvány.


2. Noha nem tilos elmenni síelni Ausztriába, de bölcsebb lenne lemondania. Minden kimozdulás, idegen emberekkel való találkozás növeli az esélyét a fertőzésnek. Egy síelés nem nevezhető halaszthatatlan és nélkülözhetetlen utazásnak. De ez csak az én magánvéleményem.

2020. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 subrette ***** válasza:
Nem vár rá hatósági karantén, mert nem koronavírussal fertőzött országból jön haza, ami most Olaszország, Kína, Korea, Irán. Az osztrák határon visszaállították ugyan a határellenőrzést, de csak akkor van karantén, ha fertőzött területről tér valaki haza.
2020. márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tegnapi hír, hogy idő előtt lezárták a síszezont Ausztriában.


Barátod ne menjen sehova.

2020. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha hivatalos karanténban lenne akkor nem lehetnél vele egy lakásban. Ha csupán otthon marad hogy kiderüljön fertőzést szedett-e össze, az már más dió.

de mi van akkor ha igen?

Ha ő megfertőződik kint (nem fog tudni hiszen nem mehet ki, ahogy írták előttem, de most elméletben) és te egy lakásban vagy vele akkor mi gátolja meg a vírust hogy téged is megfertőzzön vele? akkor ha te mész közösségbe akkor felesleges volt elkülöníteni magát a párodnak, hiszen általad fertőzi a többieket. Akkor csak annyit értek el vele hogy nem az ő kollégáit fertőzi meg hanem a te munkatársaidat.

2020. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lemondta végül. Köszönöm a válaszokat.
2020. márc. 13. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!