Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hordhatok a táskámban nagyobb...

Hordhatok a táskámban nagyobb méretű kést legálisan?

Figyelt kérdés

Szerintem, ha a táskámba hordom a kést (10,5 cm vágóél hossz) úgy, hogy az az eredeti dobozában/csomagolásában van bontatlanul, megkenve a késtokba téve, számlával, akkor a rendőr nem kobozhatja el.


"2) * Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom


bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;"


Jól gondolom?


2020. márc. 20. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Lassan jelentőségüket vesztik a törvények. Bármit hordhatsz bárhogy, nem kell ilyen szarokkal foglalkozni.
2020. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sokszor mentem ismerősöknek disznót vágni. Kocsiba kések bárdok. Nem egyszer ellenőriztek, a kutya nem szólt érte. Egyértelműen látták, nem valami leszámolásra készülök.

Horgászni megyek ott is mindig van nagyobb kés és egy machete is. Azért sem szólt még egy rendőr sem. Az már más, ha az éjszakai életben jelensz meg ilyenekkel. Azt már nem veszik jó néven.

2020. márc. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, dobozában még kardot, fejszét is vihetsz
2020. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!