Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha írtam egy darabot zongorára...

Ha írtam egy darabot zongorára de egy akkord egy másik dalból van az plágiumnak minősül?

Figyelt kérdés
Múltkor láttam egy tiktokot amiben bemutatták azt az akkordot és annyira megtetszett hogy továbbkomponáltam. Viszont rákerestem és az az akkord már egy létező dal része. Mit tegyek most?

2020. márc. 25. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit írd át. Nem kell nagyon, csak pár hangot, máris nem foghatják rá.
2020. márc. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem plágium, mert létezik olya, hogy a "szerzők szerzik a műveiket". ha szebben akarod foglamzani, akkor az gyik szerző egy ötlete megtermékenyíti és segíkenti a másik szerzőt és hasonló anyagból dolgozik, de más eredménnyel. A klasszkus szerzőket ismered? Egy rakás hasonló dallam köszön vissza rád, alig egy-két kottafejnyi eltéréssel.


Írd át, egy-egy hangot megvéltoztatva, és senki semmit nem szólhat.


Ps: jogász vagyok

2020. márc. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:

Egy akkord? :D Ez most komoly? Az eddigi válaszolók - a jogászt is beleértve - szerintem nem értették, hogy ez mit is jelent, és valószínűleg ez egy troll kérdés.

Olyasmi ez, mintha azt mondaná valaki, hogy írt egy könyvet, de egy szót egy másik könyvből vett. Nem egy bekezdést, nem egy mondatot, egy szót. És hogy ez plágium-e :D Abszurd az egész. Mehet a humor rovatba a kérdés.

2020. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, kedves utolsó, nem troll vagyok és félek te értelmezted félre a kérdést. Ugyanis az előtted lévő két válaszoló számomra hasznos tanácsot tudott adni (nekik ezért külön köszönet), ellenben te csak egy trollnak neveztél és kiröhögtél. Erről ennyit.
2020. márc. 25. 09:00
 5/8 Mojjo ***** válasza:

@4: Leírtam, sőt példát is hoztam, miért lettél kiröhögve. Nincs az a zenével foglalkozó ember, aki ilyen kérdést komolyan feltenne. Aki tudja, hogy mit jelent az akkord szó, nem kérdez ilyet, csak ha trollkodni akar. Szóval sorry, de nem hiszek neked. Vagy full kamu minden, amit írsz, és fogalmad sincs a zenéről, vagy trollkodsz, nincs más verzió.


Ha szerinted hasznos tanács az, hogy írj át egy-ket hangot (egy akkordban!!!), vagy az, ha valaki azzal példálózik, hogy dallamok lehetnek hasonlóak (dallam, érted...), akkor valószínűleg az első igaz, közöd nincs a zenéhez, és kamu az egész. Ezen kár felháborodnod, inkább magadba nézz, hogy miért is jó ez neked.

2020. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
10 éve járok zeneiskolába, nem mondanám hogy közöm sincs a zenéhez, szóval felesleges magyaráznod az akkord és a dallam fogalmát. Nem célom hogy higyj nekem, hiszen tisztában vagyok saját magammal. És kettőnk közül nem én vagyok az, aki felháborodott, az előző válaszomban korrektül leírtam mi a problémám. Az pedig, hogy te csak degradálva tudsz érvelni az igazad mellett csak téged minősít. Ha pedig ennyire nem bírod elviselni, hogy fel mertem tenni egy számodra “kamu” kérdést, van az az opció, hogy figyelmen kívül hagyod.
2020. márc. 25. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy tűnik, mintha nem lenne tisztában a kérdező az akkord fogalmával. Vagy 10 év zenesuli után csak simán félrefogalmazta. Lehet, hogy DALLAMOT akart írni.
2020. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
@7: Miután többször szóltam, hogy ennek így se füle, se farka, még mindig köti az ebet a karóhoz, szóval nem elírás, hanem tényleg fogalma sincs a kérdezőnek arról, hogy mi az az akkord.
2020. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!