Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megfogják hosszabbítani a...

Megfogják hosszabbítani a kijárási korlátozásokat, ha lejár 11. -én? Meddig tarthatják a lakosságot bezárva?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

[link]


A helyzetet látva én már vagy holnap leállítanám az egészet, vagy sürgősen építenék egy sátrat 50000 ággyal és lélegeztetőgéppel és ha az kész van, újraindítanám a gazdaságot. Hogy ne legyen komoly a gond, elrendelném a nyugdíjasok ideiglenes házi őrizetét.

2020. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 árokpart ***** válasza:
65%
Azt senki sem tudja pontosan szerintem még a Miniszterelnök úr sem. Viszont az a véleményem, hogy remélhetőleg már talán túl sok fertőzöttünk nem lesz annak a tekintetében, hogy viszonylag időben elég sok korlátozó intézkedést hozott a kormány plusz lezárta a határokat így már nem tudnak több betegséget behozni. A határzár különösen az Olaszországból jövő forgalom miatt nagyon fontos, de minden más országból, mert mindenhol több a fertőzött mint nálunk. Ha fel is oldjuk reméljük legkésőbb június közepére talán a korlátozásokat, de lehet, hogy előbb ezt még most nem tudni, a határokat továbbra sem nyithatjuk meg amíg a körülöttünk lévő országokban le nem cseng a járvány. Úgy tudom elképzelni, hogy ha csökken már annyira a betegszám akkor feloldják a korlátozást azzal a feltétellel, hogy amíg a többi országban nem cseng le a járvány addig mi sem mehetünk külföldre nehogy visszahozzuk mi újra.
2020. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Senki nincs bezárva, megkértek, hogy maradj otthon a seggeden és minimalizáld a kvazerkázást másokkal, ez nem bezárás
2020. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Ebben a formában remélem nem. Legalább ezt a 9-12 dolgot kellene mondjuk 7-9-re cserélni.
2020. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Ez még nagyon lájtos korlátozás.

Nemcsak élelmiszert vehetsz, de mezőgazdasági boltba, barkácsáruházba is elmehetsz. Autószerelőhöz, bicikliszerelőhöz elmehetsz. Elmehetsz sétálni, kutyát sétáltatni. Elmehetsz kirándulni, biciklitúrára. Elmehetsz fodrászhoz, műkörmöshöz, gyógytornászhoz, pszichológushoz. Vásárolhatsz munkavégzésre is használható műszaki eszközöket (pl. számítógépet és kellékeit). Üzemelnek a benzinkutak is. Szombaton pl. találtam nyitva tartó autómosót is (ami nem benzinkúton működött).


Én nem vagyok Orbán híve, de akinek ez a lakosság bezárása, az csak a hangulatot akarja kelteni.


Egyébként szerintem áprilisban-májusban még keményedni fognak a korlátozások, nemhogy feloldanák ezeket.

2020. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Ároklart nagyon értelmesen leirta a dolgot.

Szinte ugyanazt akartam irni.


Másik: Nincs akkora nagy betegszám Mo-n koronából. Influenzából több van, halálozás is.

Autóbslesetben naponta nem tudom hány ember hal meg itthon de nem egy-kető, mint koronából.

Akkor miről beszélünk?

Miért kéne meghoszabbítani?

Remélem nem teszik.

2020. márc. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%

Semmi nem örök! Embereket sokáig nem lehet bekorlátozni,jön a nyár .

Vírusok nem életképesek sokáig,egy idő után kioltják magukat. Influenza sem fertőz egész évben .

2020. márc. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%
Addig amíg diktatúra van és a Zorbán a koronavírussal riogat és a migráncsozással védi a hat almát.
2020. márc. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
Le kéne már ezt az Orbánt cserélni, de ha másik párt lesz, tartok tőle, hogy nem lesz jobb az sem.
2020. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
79%
Ha nem lenne, rosszabb lenne.
2020. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!