Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan a legegyszerűbb Kiskorú...

Hogyan a legegyszerűbb Kiskorúrnak hagyni/adni az ingatlant jogilag úgy, hogy ne lehessen megtámadni?

Figyelt kérdés

Az egyik nem egyenes ági rokonom rám szeretné hagyni 55nm-es lakását, 17nm-es garázsát és személyautóját. Mivel én még kiskorúnak számítok (17) nem tudjuk, hogy hogyan lenne a legcélszerűbb ezt megvalósítani: örökléssel végrendeletben, elajándékozással vagy esetleg eladással. Fontos szempont az hogy jogilag ne tudja megtámadni halála után a legközelebbi egyenes ági rokona a döntését.

Érdekelne hogy milyen lehetőségek vannak, és hogy a gyámhatóság jóváhagyására mikor nem lenne szükség?

Illetve ha mindenképp szükség van mivel jár a procedúra, mennyire bonyolult elintézni?

Továbbá fontos leszögezni, az nem játszik hogy várjunk még egy évet amíg betöltöm a 18-at.

Mindenkinek köszönöm az értelmes hozzászólást, annyit szeretnék kérni hogy ha írjátok hogy ti hogyan csinálnátok, magyarázzátok el miért pont úgy.



2020. ápr. 3. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ehhez FELTÈTLEN ügyvéddel kell beszélni, mert a végrendelet egyrészt megtámadható, másrészt mindenképpen van belöle köteles rész a törvényes örökösök felé, az ajándékozás 10 éven belül semmissé nyílváníttatható, az adás-vétel meg kiskorú esetében nem jogszerü.


Szóval keressétek fel a közjegyzöt és töle kérjetek megbízható és aktuális információt!

2020. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Továbbá fontos leszögezni, az nem játszik hogy várjunk még egy évet amíg betöltöm a 18-at.


Nem jósol magának annyi időt?

2020. ápr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
köteles részt mindenképp meg fogja kapni
2020. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

"köteles részt mindenképp meg fogja kapni"


Nem feltétlen, köteles rész csak örökléskor van, és ez csak végrendelet esetén fordul elö.

Az ajándékozásnál akkor nem jár semmi, ha eltelt a szükséges (ha jól tudom 10 év) várakozási idö, akkortól nem megtámadható és nem az örökség része többé.

Ha adás-vétellel kerülne a kérdezö tulajdonában, akkor meg attól kezdve az övé, akitöl vette, az nem örökíti, mert teljesen mindegy, hogy rokon vette meg vagy idegen, jogilag uyganaz a helyzet.

2020. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Természetesen mi is beláttuk hogy kell egy ügyvéd vagy közjegyző ehez az ügyhöz, de előtte infót akarok össze szedni másoktól ki hogy látja, mi a véleménye.


Jelenlegi helyzetben sajnos kiszámíthatatlan hogy mikor jön egy vírus ami "ledönti a lábáról", de lehet az akár egy hirtelen bekövetkezett akármi. Sajnos ez az évek elteltével egyre jobban erősödött, és most döbbent rá, hogy mi lesz utána.


Gondoltunk arra hogy eladással valósítjuk meg, de akkor ugye mindenképp szükség van a gyámhatósági procedúrára. Vagy még sem? Olvastam olyat hogy maga az ingatlan a kiskorú nevén van de az eladó tett rá magának haszonélvezetet. Ez hülyeség vagy van benne igazság?


Illetve mi a helyzet az öröklésből való kitagadással? Vagyis az örökhagyó a végrendeletben kitagadja a hozzá legközelebbi egyenes ági rokont, és egy nem egyenes ági rokont jelöl meg örökösként. Ha jól tudom vannak okok amivel kilehet tagadni, tegyük fel hogy abból kiválasztunk egyet és leírjuk, bizonyítjuk. Megtudja támadni?

2020. ápr. 3. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gondoltunk arra hogy eladással valósítjuk meg, de akkor ugye mindenképp szükség van a gyámhatósági procedúrára. Vagy még sem? Olvastam olyat hogy maga az ingatlan a kiskorú nevén van de az eladó tett rá magának haszonélvezetet. Ez hülyeség vagy van benne igazság?"

Az adás-vétel az az egyetlen olyan opció, ami nem megtámadható (eltekinve attól, hogy miböl vette volna meg a kiskorú, honnan volt erre pénze). Valószínüleg kell hozzá gyámhatósági engedély és felügyelet a nagykorúságig.

Az eladónak járó haszonélvezeti jog lehetséges, az illetöt bebiztosítja, hogy életében nem teheti ki az új tulajdonos, de ezzel a vevö használati jogát igen erösen bekorlátozzák. Ugyanis ilyenkor minden használati jog a haszonélvezöé, ö dönti el, ki élhet az ingatlanban és ebböl a tulajdonost is kzárthatja jogilag.


"Illetve mi a helyzet az öröklésből való kitagadással? Vagyis az örökhagyó a végrendeletben kitagadja a hozzá legközelebbi egyenes ági rokont, és egy nem egyenes ági rokont jelöl meg örökösként. Ha jól tudom vannak okok amivel kilehet tagadni, tegyük fel hogy abból kiválasztunk egyet és leírjuk, bizonyítjuk. Megtudja támadni?"

A kitagadásnak igen komoly feltételei vannak, ha az örökhagyó életére tör a törvényes örökös, vagy komoly köztörvényes büntettet követ el, akkor lehetséges.


Ha az örökhagyó nem a törvényes örökösre hagyja a vagyonát, akkor is jár neki a köteles rész, ami a törvénes örökség fele, ez alól örökösödés esetében nincs felmentés.

2020. ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól tudom vannak okok amivel kilehet tagadni, tegyük fel hogy abból kiválasztunk egyet és leírjuk, bizonyítjuk. Megtudja támadni?"


Nézz utána, mik a kitagadásra jogosító okoko, akkor rájössz, hogy "ráfogni" nem lehet, mert mind büntetöjogi kategória!

2020. ápr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kovpet ***** válasza:

"Jelenlegi helyzetben sajnos kiszámíthatatlan hogy mikor jön egy vírus ami "ledönti a lábáról""


Vagy téged. Ugyanis a helyzet tényleg kiszámíthatatlan most. Erre is fel kell készülni.

2020. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!


6-os válaszoló, van esetleg infód arról hogy mi a menete egy ilyen gyámügyi eljárásnak? Illetve mik szoktak lenni azok a kritikus dolgok amiken áll vagy bukik az engedély?

Illetve a kitagadással kapcsolatban. Volt egy ilyen mondat: – a tőle várható segítséget nem nyújtotta, amikor az örökhagyónak szüksége lett volna rá. Ez lehet egy kitagadásra jogosító ok?


8-as (Kovpet) válaszoló, valóban igazad van, de a jelenlegi helyzetet és a lehetséges örökhagyó egészségügyi állapotát tekintve nem ez a helyzet a valószínűbb.

2020. ápr. 5. 11:23
 10/10 anonim ***** válasza:

"6-os válaszoló, van esetleg infód arról hogy mi a menete egy ilyen gyámügyi eljárásnak? Illetve mik szoktak lenni azok a kritikus dolgok amiken áll vagy bukik az engedély?"

Nincs és nem is lehet infóm, mert minden eset egyedi elbírálás alá esik, de igazán nem gondolnám, hoyg ez problémás lenne a te esetedben.


Illetve a kitagadással kapcsolatban. Volt egy ilyen mondat: – a tőle várható segítséget nem nyújtotta, amikor az örökhagyónak szüksége lett volna rá. Ez lehet egy kitagadásra jogosító ok?"

NEM, ez egyáltalán nem elég ok.

2020. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!