Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A könyvtáros hivatalos személy...

A könyvtáros hivatalos személynek számít?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert sajnos jönnek be hajléktalanok, drogosok, őrültek is, volt hogy megrongálták az egyik számítógépet és majdnem nekimentek egy munkatársamnak. Ha tettlegességig fajul a dolog, akkor az illető olyan büntetést kap, mintha rendőrt vagy köztisztviselőt bántalmazna?
2020. ápr. 6. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hivatalos személy, hanem közfeladatot ellátó személy. Amennyiben beletartozik ebbe a felsorolásba:

[link]

Azt nem tudom hogy a könyvtáros benne van-e a "nevelő és oktató munkát közvetlenül segítő alkalmazott" kategóriában, vagy más csoportban, akiket a törvény megnevez.

2020. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztosan nem!


Maximum közfeladatot ellátó!

2020. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kb annyinak számít mintha eladó lennél egy boltban. Bocs,e zzel nem akarlak degradálni, de szerintem közfeladatot ellátó személynek se igazán számít, esetleg ha egy állami könyvtárban dolgozol.
2020. ápr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, közfeladatot ellátó. Ezzel kevertem. Akkor annak számítunk, és igen állami intézmény vagyunk, ahogy a könyvtárak többsége. (A link sajnos nem jó).

Az lenne a lényeg, hogy ha minket zaklatnak, az komolyabb büntetést von-e maga után mint ha magánembert?

2020. ápr. 6. 13:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Szólj a rendőrségnek. Ilyenkor ez az ő hatáskörük, ők majd megoldják.
2020. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen,komolyabb büntetés jár érte,de nem annyival komolyabb,mint a hivatalos személy elleni erőszak elkövetőjének!
2020. ápr. 10. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!