Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez lehet hamis vád?

Ez lehet hamis vád?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!


Szívességi közös képviselő vagyok egy társasházban, nem kérek a munkámért pénzt. Másfél éve beköltözött a házba egy személy, aki az összes többi lakóval összeveszett már, napi-heti szintűek vele a konfliktusok. Másfél éven keresztül folyamatosan panaszkodtak a lakók. Ezért írtam már neki levelet, személyesen és telefonon is beszéltem vele, hasztalanul. Most megint gondok voltak vele, ezért tettem egy szabálysértési feljelentést. Nem neveztem meg név szerint, de azt leírtam, hogy melyik lakásban lakik, tehát beazonosítható, hogy kiről van szó. Két szabálysértést neveztem meg, a csendháborítást illetve hogy ellopta valaki másnak a virágát a kertből, ezt az egyik lakó mondta nekem. Lakók egy része hajlandó tanúskodni szabálysértési hatóság előtt.


De ha nem áll meg a dolog, akkor én elkövettem a hamis vádat, ami viszont már nem szabálysértés, hanem bűncselekmény?


Köszönöm!


2020. ápr. 8. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem áll meg, még nem feltétlen valótlan.
2020. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Azt hiszem értem, hogy mire gondolsz. Lehet hogy azt fogják mondani, igen, tényleg hangoskodik, igen, tényleg leszakította a virágot, de ezek nem szabálysértések?
2020. ápr. 8. 16:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Hamisan akkor vádolsz valakit, ha olyat állítasz róla, amit nem követett el. Most az, hogy nem lehet bizonyítani, az egy másik dolog. Viszont mielőtt nekiállsz feljelentgetni bárkit, miért nem bizonyítod előbb? Hangoskodik? Rendőrt kell hívni, majd ők tanúi lesznek a hangoskodásnak. Ellopta a virágot? Látta ezt valaki, vagy csak a kedves szomszéd azt gondolja, hogy tuti ő volt?
2020. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én nagyon sokszor elmondtam a lakóknak, hogy amikor hangoskodik, hívjanak rendőrt. Ezt sosem tették meg, helyette engem bsztattak folyamatosan. A helyzet az, hogy a lakók állításuk szerint szenvednek ettől az embertől, csak éppen tenni nem akarnak semmit a szenvedésük ellen, hanem tőlem várják a megoldást. Egyeztettem korábban az önkormányzattal is és jogásszal is. Ők is azt mondták, a lakók lépjenek, birtokvédelemmel, rendőrséggel. Nem tették meg, mert egyszerűbb volt nekik engem nyaggatni Ennek az eredménye, hogy meguntam, és tettem feljelentést.


A virág lopás nem feltételezés, a lakó, aki látta, helyben kérdőre is vonta, vitatkoztak.

2020. ápr. 8. 19:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Hármas azért eléggé el van tájolódva. Nem csak a rendőröket fogadja el csendháborítás esetén hiteles tanúnak akár a szabálysértési hatóság, akár a jegyző. Ha van néhány tanú, akik nagyjából egybehangzóan állítják ugyanazt, akkor azt a hatóság elfogadja bizonyítékként. De akár egy zajmérés eredményét is be lehet csatolni bizonyítékként.
2020. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok eltájolódva. Ugyanis egy szimpla ember bármikor éles helyzetben mondhatja azt, hogy jaj, hát szokott szólni a zene, de hogy pontosan kitől jön..., meg nem is olyan hangos...pláne, ha a kedves lakó, aki csinálja a feszkót, még fenyegetőzik is mondjuk. De ha rendőrt hív az ember, a rendőr képes fellépni és fel is léphet, sok mindenre utasíthatja a hangoskodót, amire egy szimpla ember nem igen és tanúskodni is fog.

Szóval nyilván nem vagyok hülye, bárki lehet tanú és tud igazolni dolgokat, de nem tisztább, ha ilyenkor rendőrt hívnak? Amúgy meg ha arra képtelenek, hogy rendőrt hívjanak, ami egy telefon, akkor majd pont ezek fognak elmenni a rendőrségre, bíróságra tanúskodni? Haha

2020. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"majd pont ezek fognak elmenni a rendőrségre, bíróságra tanúskodni"


De hát leírta a kérdező, hogy a lakók egy része hajlandó tanúskodni. Tanúskodik két fő, plusz kérdező mint közös képviselő, akkor problémás lakótárs bszhatja, mert két-három állítás lesz az övével szemben. Esetleg elhívhatja a dajdajozó cimboráit saját tanúnak, csak azért ezeknél a hatóságoknál nem hülyék ülnek, azonnal le fog esni nekik, hogy ezek rosszhiszemű tanúk.

2020. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Én már láttam karón varjút. Nagy a szájuk a tanúskodással addig, amíg nem megy élesbe. Tisztelet a kivételnek, aki valóban vállalja...
2020. ápr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedved 8-as!


Akkor idéztetni kell őket. Idézésen nem jelenik meg? Magával baszik ki.


Idézésen megjelenik, de mismásol? Magával baszik ki.


Egyetértesz?

2020. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Összegezve, a tanúvallomás megtétele nem vállalás/nem vállalás kérdése. Ha megidéznek, akkor oda bizony menni kell. Ha nem mész, akkor előállítanak.


Tisztelettel, hány éves vagy, hogy ezt nem tudod?

2020. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!