Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az én esetemre vonatkozik az...

Az én esetemre vonatkozik az érettségivel kapcsolatos rendelet? Egyetemi tanuló vagyok.

Figyelt kérdés
Már járok egyetemre, de át szeretnék jelentkezni egy másikba, viszont oda nehezebb bekerülni, ezért újra le akartam tenni a kettő emelt érettségit, ami ehhez szükséges. Tehát nem vagyok végzős, de egyetemhez kell az érettségi. A cikkben, amit olvastam, az állt, hogy csak azok érettségizhetnek Májusban, akiknek ez az egyetemi továbbtanuláshoz kell. Ez pipa. De ugyanebben a cikkben utána leírják, hogy csak a végzősök érettségizhetnek. Továbbá azt is leírták, hogy a többiek Ősszel érettségizhetnek. Aki ért a jogi hátteréhez a dolognak, az leírná, hogy akkor rám most melyik vonatkozik? Köszönöm.

2020. ápr. 16. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak az előrehozottakat törlik el, te mehetsz, de várd meg a közlönyt, majd késő este kiteszik.
2020. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Már járok egyetemre, de át szeretnék jelentkezni egy másikba, viszont oda nehezebb bekerülni, ezért újra le akartam tenni a kettő emelt érettségit, ami ehhez szükséges."


Én ezt úgy értelmezem, hogy Te újra felvételizni akarsz de ezúttal egy másik egyetemre, ahová emelt szintű értettségi kell.


Két teljesen eltérő egyetemi képzésről lenne szó,

gondolom. Mert csak így van értelem annak, amit mondasz.


Ezt a másik egyetem tanulmányi osztálya tudná megmondani, hogy pontosan mit is kell csinálnod.


Ha nem lehet különbözeti vizsgákkal átmenni arra a másik egyetemre, akkor esélyes, hogy újra kell felvételizned.

2020. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó. Igen, újrafelvételizek, ez volt az alap terv. Mondjuk a legutóbbi tájékoztatón már azt mondták, hogy csak az érettségizhet, akinek ez szükséges a továbbtanuláshoz. Mivel én már "továbbtanuló" vagyok alapból, ezért gondoltam, hogy ez rám nem vonatkozik. A legutóbbi rádióbeszámolóban például kihangsúlyozták, hogy csak a végzősök érettségizhetnek.
2020. ápr. 16. 17:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a végzősök, csak bevették a fogalmazásgátlót. Azt akarták mondani, hogy az előrehozottak nem. (#1)
2020. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!