Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki le akarnak előzetese...

Ha valaki le akarnak előzetesen tartóztatni, akkor kérhet házi őrizetet (ingyen)?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy őt le akarják tartóztatni valami miatt (pl.: talált egy holttestet az út szélén és jelentette a rendőrségnek, ilyen esetben ő a gyanúsított és a bíróság elrendelhet előzetes letartóztatást gondolom) és hogy ne kelljen bent lennie börtönben, vagy fogházban, mivel ott mindenféle emberekkel lenne együtt veszélynek kitéve, illetve túlzsúfoltan (ilyen 30 négyzetméteren vannak 15-en)
2020. ápr. 17. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el, miért tesznek valakit előzetesbe és rájössz, miért nem.
2020. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez nem kívánság műsor, hanem a bírói döntésen alapszik, aki mérlegei az adott helyzetet és ennek megfelelően legjobb belátása szerint dönt.
2020. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérni bármit lehet, kérdező.


De ez nem így működik.

(Önmagában attól, hogy talál valaki egy holttestet, még nem lesz gyanúsított automatikusan, ahhoz kellenek egyéb tények).


A kényszerintézkedéseket a nyomozóhatóság indítványozza és a nyomozási bíró dönt róla.


az előzetesnek - mint ahogy a házi őrizetnek is - vannak feltételei, általános és speciális feltételei.


A házi őrizet, akkor van - általánosan - ha az egyébként fennállnak az előzetes feltételei, de a terhelt személyes megjelenését (és a büntetőeljárás célját) a házi őrizet is megfelelően tudja biztosítani.


Erre többnyire a védő tesz indítványt.


Vagyis ilyen okokból, mint hogy "veszélyes a sitt és túlzsúfolt" nem lehet.

2020. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Méltányossági okok (pl.: büntetlen előélet ilyenek.)? A börtönnel sem lenne bajom, ha olyan zárkát adnának mint ami van a filmekben (pl.: Dutyi Dili).
2020. ápr. 17. 21:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Elolvastad, hogy milyen feltételnek kell teljesülnie, hogy előzetes letartóztatást rendeljenek el?
2020. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha a bíróságon meg kellene jelenni, akkor hogyan értesítenek? Mivel ha éppen nem vagyok otthon akkor nem tudok megjelenni, és akkor már elfogató parancsot adhatnak ki, pusztán amiatt, mert nem tudtam, hogy meg kéne jeleni egy tárgyaláson.
2020. ápr. 17. 22:24
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]


Értem.

2020. ápr. 17. 22:55
 8/14 anonim ***** válasza:

"Mivel ha éppen nem vagyok otthon akkor nem tudok megjelenni"


Okoskám, a házi őrizet pont azt jelenti, hogy állandóan otthon vagy. :DDDDDDDDD

2020. ápr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2018. július 1.óta nincs sem előzetes letartóztatás, sem házi őrizet, csak letartóztatás és bűnügyi felügyelet.


Egyébként lehet kérni letartóztatás helyett a bűnügyi felügyeletet, csak nem kötelező megadni.

2020. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Okoskám, a házi őrizet pont azt jelenti, hogy állandóan otthon vagy. :DDDDDDDDD"


Arra értettem, hogy a rendőrség megkeres egy komoly ügyben, és mivel pont nem vagyok otthon, vagy nem tudom, hogy meg kéne jelenni egy bírósági tárgyaláson, ezért az egészet szökési kísérletnek veszik. Vagy úgy gondolják hogy elismerem a bűnösségemet. (arra utaló magatartás) és emiatt már egyből körözést adnak ki ellenem, meg átadják az ügyet a TEK-nek, meg ki tudja minek. Oszt azt veszem észre, hogy megyek be a tescóba és mire kijönnék már egy hadsereg vár rendőrökből meg ilyenek. Pusztán amiatt, mert nem "működtem együtt a hatóságokkal" látszólag. Pedig csak arról van szó, hogy nem tudtam, hogy egy rendőrségi ügyben vagyok benne. PL.

2020. ápr. 20. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!