Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan alakul az örökség...

Hogyan alakul az örökség ilyen hozzátartozókkal?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt. Apám él és ott lakik és van még egy testvérem.

Nem én vagyok a kicsinyes! Apám az aki úgy gondolja minden az övé.



2020. ápr. 19. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Közös vagyonból eleve mindennek a fele apádé

Anyád vagyona 3 felé oszlik te, tesó, apád, kivéve a közösen lakott ingatlan, annak anyai részét felesben öröklitek, apád holtig tartó haszonélvezetet kap rá

2020. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Túl gyorsan tettem ki a kérdést.

A ház fele a tesómé és az enyém. A másik fele anyué volt.

Érdekelne az ingatlan elosztása,hogyan öröklődik,az ingóság és a készpénz.

Az első válaszolóra reagálva,én úgy tudtam ez csak régen volt. Most többet örökölnek a gyerekek,mert egyre több az idős férfi,fiatal feleség házasság és az első házasságból lett gyerekek így nem tudják "élvezni" apjuk örökségét.

Itt persze nem ez áll fent. Nálunk az elkótyavetyélő apa esete van. Közölte ott semmi sincs a tesómnak,csak amit ő neki ad.

2020. ápr. 19. 16:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogyan a tietek hármótoké? Az anyukáddal vettétek?

Pontosan kéne leírni a helyzetet.

2020. ápr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Házasság alatt szerezték a házat? Mert akkor a felére haszonélvezeti joga lesz.
2020. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Közös szerzeménye a szüleimnek. Második válaszoló 1/4 a tesómé,1/4 az enyém és 1/2 az elhunyt anyukámé. Apunak semmi,csak most,hogy örököl anyu után.
2020. ápr. 19. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha közös szerzemény, akkor hogyhogy apudnak semmi? Ez így elég szavaros nekem.
2020. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
A lényeg, hogy a túlélő házastárs is egy gyermekrésznyit kap, illetve holtig tartó haszonélvezeti joga lesz a közösen lakott ingatlanon. Anyukád 1/2 része eloszlik te, a tesód és édesapád közt.
2020. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha közös szerzemény volt, akkor apukád a gyerekeire -rád és a testvéredre- íratta a saját felét?
2020. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a családi házon belül több lakás volt, egyiket apukád anyukáddal közösen lakta, arra haszonélvezeti joga van, azt haláláig ő birtokolja. Akkor is ha az ő általa lakott lakás a ház értékének mondjuk 80%-a, a másik lakás meg csak 20%-a.


Ha csak egy lakás volt a házban akkor az nem "házastársi közös lakás", ez esetben apukádnak nincs haszonélvezeti joga.

2020. ápr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez egy hosszú parasztház,aminek a két végében volt a külön hálószobájuk,de jogilag együtt éltek. Ezt nem is vitatom. Apu a tulajdonáról le is akar mondani,de a haszonélvezethez ragaszkodik. Ez jár is neki. Nem is ezzel van a bajom. Hanem azzal,hogy egyre agresszívabb és a végén be se léphetünk a házba ,illetve eltűnnek a szentimentális értékek. Szerinte övé az ingóság és a folyószámla. Pl anyu halála előtt kölcsön adtak egy nagyobb összeget valakinek. Amikor azt visszakapja,azt ő elteszi. Eszébe se jut,hogy az nem az övé. Mindegy ez nem is érdekel,de az hogy hazamegyek és fenyeget,mert ott minden az övé,azt nagyon unom és még csak két hete halt meg anyu. A testvérem pedig nem tud hol aludni,amikor haza látogat külföldről.
2020. ápr. 20. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!