Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Főnöknek joga van megkérdezés...

Főnöknek joga van megkérdezés és engedély nélkül a PRIVÁT mobilszámokat kitenni a faliújságra?

Figyelt kérdés

A főnöknek joga van ahhoz hogy a privát (nem céges!!! olyan nincs is!) munkatársi mobilszámokból készítsen egy táblázatot és azt kitegye a folyosón egy faliújságra? Ahol mindenki látja mindenki számát?


Nem egészen véletlenül ez GDPR-be ütközik és az én előzetes írásos hozzájárulásom kellett volna?

Most áll a balhé mert én vettem a bátorságot leszedtem a papírt és darabkora téptem. Mondtam majd ha megmutatja hol és mikor egyeztem ebbe bele, majd összeragasztom a fecniket.


2020. ápr. 20. 16:53
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
Elvileg igazad van. Titkos a telefonszámod???
2020. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
12%

Na figyu!


Ha BÁRMIKOR, BÁRMILYEN formában megadtad a melóhelyednek a számod, akkor azt ő felhasználhatja, a munkahelyi dolgokhoz.


Megadhatja a HR-esnek, a közvetlen főnöködnek, a biztonságiaknak, sőt, ha nincs külön melós telefonod, akkor külsős cégnek is, hogy ott keressenek.


Ja, és ha te eltépted a papírt, és e miatt kára lesz a cégnek, akkor jogosan rúg ki a getzhybe!


És igen, az e-mail címedet IS kiírhatom!


Ezek NEM személyes adatok, nem a TB számod, vagy a lakcímed.

2020. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
50%
Attól is függ, miért csinálta.
2020. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
67%
2-es téved, nem teheti meg a munkahely
2020. ápr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
0%

"Most áll a balhé mert én vettem a bátorságot leszedtem a papírt és darabkora téptem. Mondtam majd ha megmutatja hol és mikor egyeztem ebbe bele, majd összeragasztom a fecniket."

Amikor aláírtad a munkaszerződést és megadtad az elérhetőségeid. Szóval kezdhetsz ragasztani.

Bár ebből nem derül ki, mi volt a cél, de a törvények szerint ha az intézkedés a munkaviszony rendeltetésével közvetlenül összefüggő okból szükséges, és az a cél elérésével arányos, az esetben a munkavállaló a személyiségi joga korlátozható. Lényegében ha meg tudja indokolni hogy erre miért van szükség, akkor buktad.

2020. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
67%
"Amikor aláírtad a munkaszerződést és megadtad az elérhetőségeid. Szóval kezdhetsz ragasztani." ez nem igaz
2020. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Privát telefonszám,privát e-mail is személyes adatnak minősül.
2020. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez Balu-kérdés. :)
2020. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
0%

Tanítsatok!


Akkor ezek szerint a HR-e kaphatja csak meg? Vagy neki se adod meg?

És ha van egy biztonsági ellenőrzés, és te otthon vagy, de be kell jönnöd? Akkor küldjem el a rendőrt, vagy a NAV-ost, mondván "Bocsi urak, de nem tudom a Béla számát, mert a HR nem adja ki és ő sem mondja meg nekünk, igaz még csak 4 éve van itt."?

Vagy ha szabira megyek, a helyettesemnek se adjam meg, inkább menjen tönkre egy 40 milliós gép, mert a szerelő, azaz te, titkolja a számát?


Ja, és a könyvelés meg ne utalja a fizudat se, mert a HR nem adhatja meg nekik, mert azt is titkolod, ugye?


Sőt!


A bizonyítványaidat se hozd be, mert titkos, meg a lakcímkártyádat sem kell átadnod, mert titkos a címed, ugye?


MUNKAHELYED fogd már fel! És nem a nemi beteg leleteid, csak a retkes számod.


Még azt is megtiltod, hogy Fosbúkon rád írjak?

2020. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
Ahogy írom, szerintem a kérdés kamu, de ha velem esne meg, és problémám lenne vele, akkor én egyszerűen átsatíroznám a papíron a telefonszámomat. Letépni nem túl logikus, mert egyrész bármikor kirakhatják újra kinyomtatva, másrészt, így a többiek elérhetőségét is megsemmisítem, és lehet, hogy nekik semmi bajuk vele. Harmadrészt, így az ember hamar egy rendkívüli felmondás boldog tulajdonosa lehet fegyelmi okokra hivatkozva.
2020. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!