Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt főnököm folyamatosan...

A volt főnököm folyamatosan mocskol a helyi facebookos csoportokban, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nehezére esett, hogy felmondtam neki. Nettó 140ért nem fogok 14 meg 15 órázni minden nap. Most ahol vagyok ott normál munkaidőért nettó 200 felett keresek.


Most mindenféle legutolsó sz**r embernek elhord, meg rám senki, semmilyen munkát ne merjen bízni.



2020. ápr. 21. 10:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy 25 éves "úriemberről" van szó, én már a 30 végét taposom, és kicsit több dolgot letettem az asztalra, mint ő.
2020. ápr. 21. 10:10
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Pereld be!
2020. ápr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Verd orrba!
2020. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
100%
feljelentheted rágalmazás,becsületsértés miatt.gondolom lementetted amiket írkált neked.
2020. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mentsd le a bejegyzéseit és beszélj ügyvéddel, hogy milyen paragrafusokat merít ki.


A becsületsértés valószínűleg megállja majd a helyét de lehet hogy több is.


Mindenképpen lépj fel ellene!

Ha meg van a rendőrségi bünti akkor utána még akár sok milliós kártérítésre is perelheted.


Tehát irány az ügyvéd!

2020. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit kell érteni helyi csoportok alatt? Amúgy meg jelentsd a postjait a moderátotoknak!
2020. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
tiltsd le azt szard le, vagy írj te is róla hasonlókat...
2020. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg az igazságot a saját facebook oldaladon, az egész történetet tömören, de te ne sértegessed, nem kell az ő szintjére süllyedni.
2020. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, hogy lementesz mindent, teszel feljelentést ellene a rendőrségen, nyilván a tartalomtól is függ, hogy rágalmazás, vagy becsületsértés, netán valami más bűncselekményt valósít meg a volt főnököd mindezzel és ezeket csatolod a feljelentésed mellé. Viszont azt tudnod kell, ha egy kisebb súlyú bűncselekmény lesz a vége, pl. rágalmazás, akkor az egy magánvádas ügy lesz, 10.000 Ft eljárási illetéket kell neked megfizetni, mindent neked kell tudni bizonyítani és egyszer, vagy akár többször is akár rendőrségre, bíróságra kell járnod. Ezeket a költségeket neked magadnak kell viselned. A végén egy részét megítélhetik neked vissza ebben az eljárásban, de a többiért meg pereskedhetsz egy külön eljárásban. Ha még ügyvédet is fogadsz, ami szerintem teljesen felesleges, akkor még több pénzt dobsz ki az ablakon. Valószínűleg, ha meg is állapítják a bűnösségét kap egy megrovást, vagy egy próbára bocsátást, amivel meg nem mentél sokra. Szóval neked kell eldönteni, hogy megéri-e a pereskedés.

Vagy valóban írsz egy nyomatékos üzenetet te magad az üzenőfaladra, vagy az övére, megkérded, hogy fejezze be mindezt és kész és letiltod. Illetve közlöd vele, ha nem fejezi be, akkor hivatalos útra tereled a dolgokat.

2020. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak azóta a dolgok, kérdező? Abbahagyta a mocskolást a volt főnököd? Tettél feljelentést ellene?
2020. dec. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!