Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz az előlegemmel?...

Mi lesz az előlegemmel? Elveszítem a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Szép kártyán előreutaltam a szállásdíjat egy hotelnél, e hó végén mentem volna nyaralni, de nem utalták vissza a pénzemet a járványre hivatkozva. Azt mondták, hogy nehéz helyzetben vannak, a többi szállodával is azt beszélték, hogy inkább utalványokat adnak visszatérítés helyett, amit ez év végéig tudok majd felhasználni.


Kérdezem én, megtehetik ezt jogilag? Én értem, hogy rossz helyzetben vannak, de én is cérnaszálon függök most a munkahelyemen és minden, amivel kiegészíthetem a megtakarításaimat az segíthet. Ha pedig élek is az utalvány lehetőségével (ha addigra egyáltalán élni fog még a szálloda, bár miért ne), addigra ki tudja, hogy milyen magasra szökken az infláció. Az ebből adódó veszteségemet ki fogja kárpótolni?



2020. ápr. 22. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Szard már le. Nem vagy rászorulva. Nem csak hogy enned van mit, de van neted is és pénzed nyaralásra. Nem fog padlóra tenni.
2020. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Így van, ha nem okoz gondot, hogy nyáron nyaralni menj, akkor valószínűleg 3-4 hónapnyi csökkentett bevétel sem fog padlóra küldeni.
2020. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Én nem hagynám annyiban.


Egyrészt mi van a szerződésben? ÁSZF-ben? Mi van az előleggel?


Kinek a hibájából hiúsul meg nyaralás?


Én nem fogadnék el semmilyen kupont, még ha kiegészítik akkor sem. Mi a garancia arra, hogy a hotel létezni fog még 2-3-4-5-6 hónap múlva? Mi van, ha csődöt jelent 2 hónap múlva? Akkor baszhatod a pénzed, én neki mennék.

2020. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első két válaszolónak: Örülök, hogy ti jobban tisztában vagytok az én anyagi helyzetemmel, de még ha igazatok is van, egyáltalán nem ez volt a kérdés és a hozzászólásotok hasznosíthatatlan.


"Egyrészt mi van a szerződésben? ÁSZF-ben? Mi van az előleggel?"


2 héttel a foglalt időpont előtt következmény nélkül lemondható a szállás és visszatérítenek, ez van a szerződésben és ezt vonakodnak nem betartani.

2020. ápr. 22. 22:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Jogilag azt tehetik meg, ami a szerződésben benne van. A normálisabb cégek pont hogy felajánlják járványra hivatkozva, hogy vagy visszautalják a pénzt, vagy felhasználhatod később az összeget. Ezek szerint itt nincs ilyen opció. De mondom, szerződéstől függ, azt böngészd át


PS, az inflációhoz szerintem ennek semmi köze, tök mindegy, ha pénzben kapod vissza, az a pénz ugyanúgy inflálódik wtf

2020. ápr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kriszti78dk válasza:
2 hónapja foglaltam én is előleggel.Visszafizetni nem tudják,de azzal sincsenek tisztában,hogy foglaltam egyáltalán.
2020. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!