Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kényszeríthet a rendőrség,...

Kényszeríthet a rendőrség, hogy szakállat növessz?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel hogy valaki elkövet egy bűncselekményt és szakállat visel és látja egy szemtanú. Elmenekül és rögtön megborotválkozik, a rendőrség valahogy megtalálja de a tanú szakáll nélkül nem ismeri fel, ebben az esetben lehet valakit kényszíteni hogy nem borotválkozzon?

2020. ápr. 23. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség ilyen kor fifikás. Megkéri a rendőrségi fotóst vagy grafikust, hogy rajzoljon a borotvált képű elkövető frissen készült fotójára szakállat.
2020. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Igen, valószínűleg várnak hónapokig, míg megnő a szakáll és addig bezárják az illetőt. Egészen biztosan nem hallottak még olyanról, hogy rajzolás vagy ne adj' isten photoshop.

Vagy ezt a humor kategóriába szántad? Mondjuk oda se való.

2020. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Kit erdekel a szakal, amikor mindenki maszkban van? :)
2020. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert olyan nehéz photoshoppal valakit szakállassá tenni... Ne beszélj már zöldségeket; dehogy kényszerítenek. Nem a XIX. században vagyunk már, egy másodperc alatt bármilyen módon megváltoztatják a fotódat, és kész.
2020. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Konkrétan tudom, hogy ilyen esetben a rendőrök elzárják a borotvát, majd minden nap ezzel az új német szakáll növesztővel áztatják a delikvens arcát. Ez kb. két hétig tart, utána már csak össze kell hasonlítani az eredeti fényképpel. Na, megint tanultál valamit.
2020. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Sőt addig áll a háta mögött egy rendőr, amíg meg nem nő a szakálla. Közben hasonlítgatják az eredeti fényképhez.

Én is szeretnék kérdezni valamit. Mondd, te tényleg ennyire buta vagy?

2020. ápr. 24. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A megfelelő válaszadókat jelentettem, mert nehezen tolerálom a tirpákságot emellet tanúbizonyságot tettek a teljes fogalmatlanságukról a témában, ugyanis egyáltalán nem egyértelmű, hogy ki milyen formájú arcszőrzetet tud növeszteni ezt egy photoshop vagy grafikus sem tudja megmondani csupasz arc alapján. Az arcmaszkos válaszadó legalább vicces volt, szerintem ő pontosan a kérdést sem értette, szóval várom a válaszokat (meg persze a trollok gyalázását) lehetőleg a rendőröktől vagy nyomozóktól!
2020. ápr. 24. 14:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló szerintem meg csak tippelt és a levegőbe beszélt, a stílusából ítélve legalábbis
2020. ápr. 24. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanis egyáltalán nem egyértelmű, hogy ki milyen formájú arcszőrzetet tud növeszteni"


És a kedves tanú olyan alaposan meg tudja mondani, hogy az ismeretlennek milyen is volt pontosan a szakálla? Pontosan meg tudta figyelni, annyira, hogy azt is tudja, hogy biztos nem álszakáll volt-e?

Ilyenen annyira nem problémáznak, inkább az elkövetés utáni pár napban pikk-pakk megjelenő természetes arcszőrzetek bírnak bizonyító erővel, hisz azt nem tudták volna rejtegetni.

Sok más bizonyítékot is felhasználnak, főleg, hogy a szemtanúk jól ismert személyek kivételével eléggé megbízhatatlanok.

2020. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem köszi, azt, hogy érted, hogy az elkövetés utáni pár napban megjelenő arcszőrzetnek van bizonyító ereje?
2020. ápr. 24. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!