Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Salvia Divinorum, azaz a...

A Salvia Divinorum, azaz a Látnokzsálya a jelenlegi törvények szerint tiltva/ szabályozva van?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó, hogy elkezdett érdekelni a Látnokzsálya körül keringő misztikus csend. Találtam oldalakat 2008-ból, 2013-ból és akkor még érdekelte az embereket, keresték, érdeklődtek a törvényi szabályozás iránt, azóta semmi. Jelenleg sehol sem találtam olyan bel- és külföldi oldalt, ahol adnának el, mindenhol kifogyott, vagy nem is volt palánta eladó. A törvény jelenleg hogy tartja számon ezt az érdekes növényt?

2020. ápr. 27. 10:58
 1/7 anonim válasza:
76%

A látnokzsálya drogjának fő hatóanyaga, a szalvinorin A felkerült az új pszichoaktív anyagokat szabályozó 66/2012. (IV. 2.) kormányrendelet ideiglenes jegyzékére ("C-lista"):[2] a szalvinorin A vegyület tehát nem „kábítószer”nek, hanem „új pszichoaktív anyag”nak számít. S habár korábban az új pszichoaktív anyagok belföldről történő megszerzése, tartása és fogyasztása nem ütközött törvénybe, a Szabálysértési törvényben 2013 júliusában bekövetkezett módosulások miatt már szabálysértésnek minősül,[3] s így pénzbüntetéssel járhat. A büntető törvénykönyv (Btk.) szerint, aki új pszichoaktív anyagot (pl. szalvinorin A-t) „a) az ország területére behoz, onnan kivisz, vagy azon átszállít, b) előállít, kínál, átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő”.[4] Nem világos azonban, hogy vajon a joggyakorlat a látnokzsálya leveleinek kivonatolását szalvinorin A előállításának, és ezáltal a levélkivonatot szalvinorin A-t tartalmazónak tekinti-e. E jogi homályosság miatt a látnokzsálya-kivonatok magyarországi árusítása jelentősen csökkent a C-lista kihirdetése óta.


[link]

2020. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
NA igen, ezaz, hogy ez 2012-13-as írás és azóta semmi. Ezt én is megtaláltam, ennél újabbra és pontosabbra gondoltam, mert ez sem írja le pontosan, konkrétan "homályosnak" tekinti a törvénymódosítást :\
2020. ápr. 27. 11:16
 3/7 anonim válasza:
100%

Az van hogy a szalvinorin-A ugye C listás lett.

Na most ha növényt vesz valaki, és kivonatol pl acetonnal, az hiába nem full tiszta hatóanyag, már előállításnak is számíthat. Tehet valószínű hogy bűncselekmény.

A sima növényt azér nem árulják, mert ha valakit elcsípnének "előállítással" akk menne a huza-vona hogy vajon honnan szerezte a növényt? stb

Szóval a boltosok (eladók) kb úgy gondolkodnak hogy hiába árulhatnák a növényt, mert nem hoz be nekik annyit, hogy ez miatt érdemes legyen a hatóságokkal esetleges vitákba bonyolódni.

2020. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a beszállítás is törvénybe ütközik, de ha valakinek van, akkor maga a növénynek a termesztése és saját célra felhasználása törvényes? Mármint nem kivonatolja, simán csak szüreteli a levelét mondjuk. Ja és köszi, az utolsó válasz hasznos volt :D
2020. ápr. 27. 11:49
 5/7 anonim válasza:

Szerintem bárki nyugodtan használhatja a saját növényét 😃

A lényeg hogy ne ipari mennyiségben termessze, és a növények mellett ne nagyon legyenek kivonatoló eszközök (bár a kivonat - nem a C listás cucc).

Ha valaki nem árulja, nem reklámozza, akkor tuti nem lesz gáz ;)

2020. ápr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na innentől most már tényleg egyre jobban érdekel a dolog :D Az egyetlen baj, hogy a beszerzése meg illegális. Szóval nem hinném, hogy fogok tudni dugványt szerezni :\
2020. ápr. 27. 18:05
 7/7 anonim válasza:
Regelj be a daath-ra és írj valamit, ha szerencséd lesz akad valaki aki pont pályán van :)
2020. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!