Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy ingatlanon és azt...

Van egy ingatlanon és azt szeretném, hogy a 3 gyerekem közül a legkisebb fiamé legyen, hogy tudom legolcsóbban megúszni, hogy kizárólagosan csak az övé legyen?

Figyelt kérdés
Három gyermekem van . De a fő hagyatékot az ingatlant kizárólagosan a kisebbik fiamra szeretném hagyni . Azt szeretném , hogy a többi testvér a köteles rész részével sem tudjon élni . Hogy tudom ezt elintézni ? Neki ajándékozom ? Vagy pedig végrendeletbe foglalom ? A haszonélvezet jog a mienk lenne addig a feleségemmel .

2020. máj. 4. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekiajándékozod, és még jó sokáig élsz.
2020. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2020. máj. 4. 23:06
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha neki ajándékozom akkor kizárólagosan csak az övé lehet ? A testvérek nem szólhatnak bele ? ( a többi testvérnek is marad , mielőtt valaki azt hinné , hogy gonosz vagyok .
2020. máj. 4. 23:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozd neki, illeték mentes lesz, ha jól tudom, haszonélvezetbe, feleséged neve is kerüljön bele. Ha örökségre hagyjod, ott meg tudják támadni.
2020. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2020. máj. 4. 23:17
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Sehogy.

A köteles rész azért köteles rész, hogy ilyet ne lehessen tenni.

Az ajándékozási szerződést meg lehet támadni.

2020. máj. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ÖRÖKSÉGBŐL kell köteles részt kapjon minden gyerek, nem annak egy RÉSZÉBŐL.

Vagyis ha van egy ingatlanod, meg azon kívül van másod is pl. kocsi, pénz vagy valami befektetés, akkor te magad írhatsz végrendeletben olyat, hogy a vagyonodat elosztod közöttük és az ingatlan az egyik gyerekedé legyen, a kocsi a másiké, a pénz meg a harmadiké. A lényeg, hogy a köteles részt legalább fedezze az amit rájuk hagysz nevesítve.

Az ingatlan a te tulajdonod egyedül? Mert ha a házastársaddal közös tulajdonotok, akkor eleve csak a saját részedet, a felét oszthatod el, a másik felével a társadnak kell rendelkeznie külön.

A végrendelet célja pontosan az, hogy a tulajdonos maga dönthesse el hogy kinek mit ad az örökségből. A lényeg hogy ne lehessen senkit kizárni és megfosztani az örökségtől.

Az ajándékozás is lehet egy út, azonban az ajándékozást követően jó pár évig ez az ajándék is beszámítódik az örökségbe. Ezért írta az #1-es, hogy jó sokáig kell utána élni.

Azt, hogy a köteles résszel se tudjanak élni a testvérek, azt nem tudod elérni sehogy, Csakis különlegesen súlyos indokkal kitagadott gyereknek nem jár a köteles rész. Pl. ha megpróbált volna megölni, kirabolni vagy hasonlót követett el ellened. Olyan alapon, hogy nem vagy vele jóban, vagy alkoholistának nevezett és nem áll veled szóba, netán hogy első házasságból születtek és nem is találkoztatok 30 éve - így nem lehet őket kizárni az örökségből. szerencsére.

2020. máj. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7: Pontosan kifejtetted, jól tetted.:)

Én tömören írtam.:)

2020. máj. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Szerencsére nem tudod kisemmizni a többi gyerekedet, ha jól sejtem a másik 2 elsö nödtöl van, és most fiatal feleségtöl 1 új,aki rábeszélt semmizd ki a másik 2t
2020. máj. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ajándékozással. Annak ajándékozod a vagyonod, akinek csak akarod. Ebbe nem tudnak beleszólni.


Természetesen vannak megtámadási okok a Ptk-ban, de azoknak meg is kell ám állniuk a bíróságon.


Ajándékozásnál nincs köteles rész, az csak öröklésnél lenne, miután meghaltál. De itt még életedben elajándékozod. És ez illetékmentes egyébként.


Az öröklés (végrendelet) bonyolultabb lenne, mert ha a kötelesrésztől is meg akarod fosztani a gyerekeket, akkor azt csak érdemtelenség címén teheted meg, kitagadással, de az oknak valósnak kell lennie.


Ügyvéd vagy közjegyző kell a szerződéshez.

2020. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!