Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan kaptam majdnem fegyelm...

Jogosan kaptam majdnem fegyelmit a túlóra miatt?

Figyelt kérdés
Hagyományos 3 műszakban dolgozunk 8 órában, hétfőtől péntekig. Áprilisban háromszor voltam bent szombaton túlórázni (egyszer délelőtt, kétszer délután), plusz húsvét első napján is. A május elsejei héten pénteken nem dolgoztunk, de szombaton megint túlórázni kellett, sőt berendeltek azon a héten vasárnapra is. A vasárnapot nem akartam elvállalni, mert már soknak éreztem, hogy hajtanak minket, mert rengeteg munka van. Na most emiatt a vasárnap miatt fegyelmit helyeztek kilátásba, ha nem megyek be. Ez mennyire volt jogos? Továbbá, zsinórban 5 hete csak a vasárnap a szabadnapunk, vagy még az sem.

2020. máj. 8. 16:05
 1/2 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Évi 250 vagy 300 óra kötelező nem tudom pontosan. Persze nem minden cég èl vele. Hogy ez milyel el9sztásban nem tudom. A munka törvénykönyvét olvasd el. Ha keretmunkaidőben vagy akkor mégrossuabb. Mehetsz éjjel nappal egy bizonyos időt egy bizonyos időn belül.
2020. máj. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mr.Bab ***** válasza:
Az ilyen cég egy mocsokláda . Amint lehet le kell lépni!
2020. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!