Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon előreláthatólag...

Magyarországon előreláthatólag mikor vezetik be a törvényes eutanáziát?

Figyelt kérdés
Egy hosszú lefolyású, gyógyíthatatlan és erős fájdalmakkal valamint súlyos jövőbeli mozgáskorlátozottsággal járó autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam nemrég 26 évesen. Életem végéig kellene biológiai terápiát alkalmazni (borzasztó drága) hogy drasztikusan ne romoljon az állapotom, de szerencsésebb esetben 50-es éveimre így is mozgáskorlátozott leszek. Ez elég nagy terhet ró a társadalombiztosításra és rajtam kívül még van pár ezer hasonló beteg. Ami ennél is rosszabb, hogy a karrierem romokban így egyelőre semmi hasznára nem válok a társadalomnak. Arra lennék kíváncsi, hogy nálunk várhatóan mikor lesz törvényesítve az eutanázia, hogy a hozzám hasonló emberek felelős döntést hozva megszabadítsák saját fájdalmaikat és a társadalomnak se legyenek a terhére? Vagy ha ez hiú ábránd, akkor melyik EU-s országban van a leglazább eutanázia törvény?

2020. máj. 11. 11:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de azért durva nagyon. Bízzunk benne, hogy később lesz valami gyógymód!
2020. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
16%

Nem tartozik a kérdéshez, de szeretném, ha tudnád, hogy az állapotod nem visszafordíthatatlan, csak nem a mai akadémikus orvoslásra kell figyelned. Én magam 15 éve borítottam kukába a gyógyszeres fiók teljes tartalmát, és kezdtem a magam útját járni. Azóta többen megtették (br nem annyira drasztikusan, mint én) és mindenkinek javult az állapota.

Elöljáróban annyit, hogy MINDEN autoimmun betegségnek a felborult bélflóra miatt előálló lyukas bél szindróma az okozója. Ez viszont annyira új dolog, hogy a ma praktizáló orvosok még messze nem tanultak (sokan nem is hallottak!) erről.

2020. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!