Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Román-Magyar házasság hogy...

Román-Magyar házasság hogy működik? Párom megkérte a kezem, viszontő román állampolgár, én pedig magyar.

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy személyigazolványom a házasság után lehet román , vagy az marad magyar? Ha bárki tud informáciot adni nekem erről, tapasztalatokat , hálás lennék!

2020. máj. 12. 01:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden akadály nélkül lehet külföldivel házasodni. Ha Magyarországon házasodtok, a párodnak kell valami igazolást hoznia, hogy Romániában nem házas. Ha Romániában házasodtok, neked kell kikérned erről egy papírt. Személyi igazolványt általában az adott ország állampolgára kap, de sok országban elég hozzá az ottani tartózkodás, nem tudom, Romániában mi a törvény. Ha állampolgárság kell, 5 év házasság után kapod meg.
2020. máj. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!