Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állami bértámogatás pályázat...

Állami bértámogatás pályázat elnyerése után, a munkáltató ledolgoztathatja a 4 óra 20 percet?

Figyelt kérdés

A munkáltató cég, amelynél dolgozom, elnyerte a bértámogatás pályázatot. Amelyet a koronavírus miatt hoztak létre.

8 órás munkakeretünknek 2 óráját a cég fizeti, a maradék 70%-át az állam, amely 4 óra 20 perc.

A cégvezető úgy nyilatkozott, hogy mi kötelesek vagyunk 6 óra 20 percet ledolgozni, míg a munkatársakkal, mi úgy tudjuk, hogy csak a 2 órát kell. És nem kötelezhet a munkáltató a maradék ledolgoztatására.


Akkor most 2 óra, vagy 6,2 óra?

Pontosan kinek milyen jogai vannak a pályázat miatt, mert erről pontos értesítést nem kaptunk?!


Tudnának bővebb információt adni az egészről?


Előre is köszönöm!



2020. máj. 18. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A bért azért kapod, hogy dolgozzál érte, szóval igen, a teljes munkaidődet le kell dolgoznod, az meg nem a te dolgod, hogy a munkáltató honnan szedi a pénzt, amiből téged kifizet.
2020. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát az első nagyon rosszul tudja mert kimondja a rendelet hogy nem rendelhet el túlmunkát a munkaadó és a munkaszerződésben foglalt időt kell csak ledolgozni!! Az én cégem ugyanezt csinálja. 4 órásak vagyunk megkaptuk a támogatást majd közölte hogy holnaptól 8 órát dolgozzunk és lesznek majd túlórák is szép számmal. És hogy milyen jófej hogy a bérünket kiegészíti teljesre vagyik teljes munkaidőért csak 65%ot fizet a többit az állam. Persze mindezt 4 órás szerzödéssel. Én megkerestem egy munkajogászt.
2020. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Jah és persze felhívta a figyelmünket a jelenlétí ív" szakszerű" töltésére is. Még jó hogy az egész beszédéről hangfelvételt készítettünk. Plusz a túlórákat majd 2 hónap múlva kezdi majd kifizetni. Aljas kkv..
2020. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem rendel el túlmunkát, 8 órás szerződése van a kérdezőnek
2020. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Akkor hogy kapta meg a bértámogatást? 8 órára nem kaphatta meg. Legfeljebb nem módosították a munkaszerződését de a támogatás odaitélésével automatikusan módosult! Itt a kérdező sem tudja pontosan mi van nem érti a kérdésből ítélve. És nem a teljes bére 70%át támogatja az állam hanem a kieső időre járó bér 70%át.
2020. máj. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A kérdésfeltevőnek valószínűleg 2 órasra csökkent a munkaideje csak itt is a cége a támogatást le akarja dolgoztatni ami nem jogszerű
2020. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók, köszönöm az információkat!


A kérdésem kiírása óta, több információval lettem gazdagabb.


Azok a cégek, melyek le szeretnék dolgoztatni a megállapított 2 óra vagy 4 óra utáni munkaidőt, vagy csak annak a 70%-át, melyet ugyebár az állam fizet, nem teheti. Jogilag ő azért kapta meg ezt a támogatást mert nem tud munkát adni a munkavállalóknak.


Ellenőrzések lesznek, és büntetni is fognak rendesen.


Én belemehetek abba, hogy a 6 óra 20 percet ledolgozom. Én azért az időért fizetést kapok. De ellenőrzés alatt én hazudjak, hogy igenis csak 2 órát dolgozom? Most volt váltás,Stb. Ez azért nagyon gáz, mikor havi több tíz milliós bevetelű cégekről van szó.

És ha kitudódik, nem elég hogy a cég, de én is büntethető leszek elvileg.

Ez utóbbiban még nem vagyok biztos, ezért inkább az összes kérdésemmel, munkajogi ügyvédet keresek fel.

2020. máj. 21. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!