Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes-e egy januártól...

Törvényes-e egy januártól fizetendö térítési díjról május közepén szerzödést küldenie a követelö félnek? Ki kell-e fizetnem januártól, ha májusban írom alá, rögtön, miután megkaptam?

Figyelt kérdés
Idösek otthona térítési díjról van szó. A szerzödés jan.1-töl 2021.12.31-ig szól.

2020. máj. 21. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az előző szerződésed december 31-ig volt érvényben, akkor bár nem helyes, de utólag kell elfogadni visszamenőleg a térítési díjat is.

Eddig is fizetted a díjat januártól minden hónapban. Akkor nem annyit kell egyszerre kifizetni amennyi most megjelenik a szerződésben, hanem csak azt amennyivel emelték.

Hogy mikor kell kifizetni az megállapodás kérdése, de igen, ha aláírod a szerződést a 2020. január 1-december31. közötti időszakra, akkor igen, ki kell fizetned az egész évi díjat.

csak akkor nem kellene kifizetned ha eddig nem vetted volna igénybe a szolgáltatást.

2020. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt.

Kicsit bonyolultabb a helyzet.

Eddig nem vettem igenybe. Pontosabban nem szerzodtem veluk. Utolag fizeten ki az elmaradast. Ez esetleg valtoztat valamit?

2020. máj. 21. 12:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Oh, elnezest. Atolvastam figyelmesebben, ertem mar. Koszonom szepen!
2020. máj. 21. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazzunk egyszerűen. Ha aláírsz egy szerződést, akkor az érvényes lesz, az abban foglaltakat teljesíteni kell. Akkor is, ha a szerződés hamis állításokat tartalmaz, és nem tudod bizonyítani (bíróság előtt), hogy az aláírás pillanatában azok nem voltak láthatók. Egy szerződést aláírás előtt gondosan tanulmányozni és értelmezni kell, mert aláírás után érvénybe lép.

Számold ki magadnak, mit tartasz méltányosnak, valóban erről van-e szó, ha igen, írd alá, ha nem, kérdezz a másik féltől.

2020. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te, már húszszor el lett mondva neked, hogy egy idősekotthon nem kötelezhet téged rokontartásra és menj ügyvédhez!

Elmentél?

2020. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, elmentem. Sajnos ugy tunik, kotelezhet.
2020. máj. 21. 22:30
 7/7 anonim ***** válasza:
mikor lett bíróság az idősek otthona? mert csak a bíróság kötelezhet rokontartásra
2020. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!