Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogszerűen járt el az eladó...

Jogszerűen járt el az eladó az üzletben? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Egy villamossági szaküzletben vásároltam egy terméket. A vezetéket rugós kapcsolaton keresztül lehet bele csatlakoztatni. Szerelés közben a csatlakozást követően ki kellett húznom a vezetéket, aminek hatására a rugós mechanikát tartó műanyag darabokra tört. Még aznap visszamentem az üzletbe és vittem a csomagolását és a blokkot is.

Kértem, hogy cserélje ki mert hibás. Ezt ő visszautasította, illetve kikérte a dolgot, hogy ő arról nem tehet, hogy szerelés közben eltört. Illetve, hogy ő már több ezer darabot eladott ebből és senkinek nem volt baja vele..

Én viszont így szemetet vettem. Legalábbis így érzem. Valószínűleg gyári hibás lehetett, de lényegtelen, mert a vezetéket ki kellett volna tudjam húzni belőle roncsolódás nélkül.

Nem volt nagy összeg - 1000 Ft alatt , de azért egy picit zavar, hogy így bántak velem.

Jogszerű volt az eljárás vagy ki kellett volna cserélnie?



2020. máj. 21. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem kellett volna kicserélnie, de nem is küldhetett volna el így.

Jegyzőkönyvet kellett volna felvennie, a terméket átvennie és elküldenie minősítésre vagy ellenőrzésre, hogy a hiba miből eredt, hogy javítható-e. Ha javítható, akkor a javítást meg kellett volna csinálni és utána neked visszaadni. De mindezt nem neki, ő csak egy kereskedő, a gyártóhoz kellett volna visszaküldenie és velük egyezkednie - vagy azzal a másik kereskedővel, ahonnan ő beszerezte.

Nagy valószínűséggel a vége azt lett volna, hogy adnak neked helyette egy másikat, de mindez a kereskedőnek esetleg több tízezerbe került volna (Kína nincs a szomszédban, gondolom ez is onnan volt mint majdnem minden) - neked meg hónapokba.

A baj az, hogy nem magyarázta el neked hogy ilyen kis értékű terméknél nem éri meg ez a macera és hogy ő csak egy eladó, nem őt fogja terhelni a költség, a főnöke meg őt veszi elő ha belemegy. A főnökével kellett volna beszélned.

Ha egy nagyobb üzletben történik, ott általában nem kerülhetik meg és adhatnak neked csak úgy egy másikat - de persze meg tudnák oldani, hogy egyszerűen visszaveszik mint sérült termék, vagy hasonló. Viszont akár holnap is elmehetsz oda és beírhatod a vásárlók könyvébe a panaszodat, az eljut a vezetéshez.

A kis üzletekben meg egyéni belátáson múlik hogy reagálnak ilyenre. Amelyiknek esze van az tudja hogy többet veszít vele mint nyer és vita nélkül kicseréli neked. Egy dolog kiderült, legközelebb nem ott kell elköltened a pénzedet hanem a konkurenciánál.

2020. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Rugós csatlakozó bontásakor nem az a megoldás, hogy izomból kitéped a vezetéket. Igaza volt az eladónak, hogy nem cserélte ki.
2020. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az üzlet nagyon pici és az eladó egyben a tulaj is, nem egyszer szoktam ott vásárolni, ezért is éreztem méltatlannak a dolgot, elég sok pénzt ott hagytam már náluk.

Illetve így igaz, ezentúl nem náluk fogok vásárolni.

Elég kiábrándító stílusban beszélt velem, pedig én nem voltam feldúlt, csak szerettem volna ha kicseréli.

2020. máj. 21. 22:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem téptem ki izomból, kihúztam. Nem kellett volna eltörnie egy rendeltetés szerű használattól. Nem az eladó tehet a törésről, de nem is én. Egy hibás terméket szerintem cserélni illik, de engem továbbra is a jogszerűség érdekelne. Ha esetleg valaki tud hivatkozást a csereszavatosság és jótállás témában.
2020. máj. 21. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nem rendeltetésszerű használat.

Ha valami ilyesmi megoldásról van szó , akkor ha csak húzod a vezetéket, nem oldod ki a rugót, annál inkább megszorul.

[link]

Tehát a termék nem volt hibás, te rontottad el.

2020. máj. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem ilyen jellegű. Akkor lehet az én ismereteim hiányosak. De tanulni mindig kész vagyok így akkor kérlek áruld el, hogy mi a szakszerű megoldás.

A vezeték csatlakozása olyasmi módon volt megoldva mint a mostani kapcsolóknál vagy konnektoroknál. Be kell dugni egy erre kiképzett lyukba. Nem volt sehol gomb vagy bármi más az oldáshoz.


(Egyébként jó, hogy így távolról és úgy, hogy pontosan nem ismered sem az eszközt se engem, biztosan állítod, hogy én rontottam el.. + A kérdésem nem az volt, hogy mit rontottam el. Kár volt kiírnom ide, már megint naív voltam ezzel a felülettel kapcsolatban. Jobb lenne átírni a weboldal címét GYAKORIOKOSKODÁSOK.HU-ra.)

2020. máj. 22. 09:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem csatoltál se képet, se típust, se semmit az alkatrészről, csak kinyilatkoztattad, hogy selejt, így visszajár a pénz, így csak tippelgethet a segítőkész válaszoló, hogy mit is szúrhattál el. Hogy van ott látható gomb, vagy csak egy pici lyuk, ahol egy vékony eszközzel eltolhatod a rugót és így kihúzható lesz a vezeték, az részletkérdés. A működési elv mindig hasonló, és a rajz alapján csekély műszaki érzékkel is belátható, miért csúszik a vezeték befelé könnyen, és kifelé miért nem.

A lényeg az, hogy magas a ló, amin ülsz, egy ilyen vásárló elvesztése lehet akár megkönnyebbülés is.

Azért te csak fújd a vélt igazadat, meg se forduljon a fejedben, hogy te cseszted el, és még utána hülyén is viselkedsz.

2020. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!